Pārlekt uz galveno saturu

Zāļu elektronisko lietošanas instrukciju pilotprojekts (e-PIL)

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) sadarbībā ar Lietuvas un Igaunijas zāļu aģentūrām īsteno pilotprojektu par elektronisku zāļu lietošanas instrukciju izmantošanu ārstniecības iestādēs.

Šī projekta mērķis ir izvērtēt, vai  elektronisko lietošanas instrukciju izmantošana nodrošina zāļu drošu lietošanu un vai to izmantošana varētu uzlabot ārstniecības iestādēs lietojamo zāļu pieejamību.

Projektā  paredzēts iekļaut zāles, kuras lietojamas tikai ārstniecības iestādēs un kuras drīkst ievadīt tikai veselības aprūpes speciālisti.

Projekta norises laikā ārstniecības iestādēs lietojamām zālēm iepakojumā nebūs pievienota drukāta lietošanas instrukcija, bet informācija par to lietošanu būs pieejama tikai elektroniski Zāļu valsts aģentūras tīmekļvietnē www.zva.gov.lv  esošajā Zāļu reģistrā.

Saraksts ar zālēm, kuras Latvijā tiek izplatītas ar elektronisku zāļu lietošanas instrukciju.

Informācija par zālēm, kas piedalās šajā pilotprojektā pieejama šeit.

Savukārt biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par elektronisko zāļu lietošanas instrukciju pilotprojektu aplūkojami šeit.

Plānots, ka pilotprojektā ietvertās zāles varēs izplatīt visās Baltijas valstīs bez papīra lietošanas instrukcijas, sākot no 2022. gada 1. janvāra.Pilotprojekts norisināsies divus gadus un zāļu saraksts var tikt papildināts atbilstoši iesniegumiem.

 

Prezentācija: Projekts par elektroniskās lietošanas instrukcijas izmantošanu Baltijas valstīs - aicinām skatīt ZVA 20.12.2021. rīkotā semināra prezentāciju šeit  (atjaunināts: 20.12.2021.)