Pārlekt uz galveno saturu

Zāļu elektronisko lietošanas instrukciju pilotprojekts (e-PIL)

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) sadarbībā ar Lietuvas un Igaunijas zāļu aģentūrām īsteno pilotprojektu par elektronisku zāļu lietošanas instrukciju izmantošanu ārstniecības iestādēs.

Šī projekta mērķis ir izvērtēt, vai elektronisko lietošanas instrukciju izmantošana nodrošina zāļu drošu lietošanu un vai to izmantošana varētu uzlabot ārstniecības iestādēs lietojamo zāļu pieejamību.

Projektā  paredzēts iekļaut zāles, kuras lietojamas tikai ārstniecības iestādēs un kuras drīkst ievadīt tikai veselības aprūpes speciālisti.

Projekta norises laikā ārstniecības iestādēs lietojamām zālēm iepakojumā nebūs pievienota drukāta lietošanas instrukcija, bet informācija par to lietošanu būs pieejama tikai elektroniski Zāļu valsts aģentūras tīmekļvietnē www.zva.gov.lv esošajā Zāļu reģistrā.

Saraksts ar zālēm, kuras Latvijā var tikt izplatītas ar elektronisku zāļu lietošanas instrukciju.

Savukārt biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par elektronisko zāļu lietošanas instrukciju pilotprojektu aplūkojami šeit.

Pilotprojektā ietvertās zāles var izplatīt Latvijā bez papīra lietošanas instrukcijas, sākot no 2022. gada 1. janvāra. Pilotprojekts norisināsies līdz 2026. gada 31. decembrim, un zāļu saraksts var tikt papildināts atbilstoši reģistrācijas apliecību īpašnieku iesniegumiem.

Igaunijā pilotprojektā pieejamo zāļu saraksts ir pieejams šeit.

Lietuvā pilotprojektā pieejamo zāļu saraksts ir pieejams šeit.


Prezentācija: Projekts par elektroniskās lietošanas instrukcijas izmantošanu Baltijas valstīs - aicinām skatīt ZVA 20.12.2021. rīkotā semināra prezentāciju šeit  (atjaunināts: 20.12.2021.)