Pārlekt uz galveno saturu

Kvalitātes kontrole

Zāļu parauga kvalitātes kontrole nozīmē tā atbilstības noteikšanu dokumentācijai, ko farmaceitiskās darbības uzņēmums ir iesniedzis reģistrācijai Zāļu valsts aģentūrā. Aģentūra var atteikt veikt kvalitātes kontroli gadījumā, ja zāles nav reģistrētas Latvijā vai Zāļu ekspertīzes laboratorijai nav nepieciešamā aprīkojuma. Tāpēc pirms paraugu iesniegšanas ir ieteicams ar mums sazināties pa e-pastu: info@zva.gov.lv.

Zāļu paraugus testēšanai ir tiesīga izņemt Veselības inspekcija (VI). Izdevumus, kas saistīti ar zāļu paraugu testēšanu, sedz persona, kurai paraugi izņemti (Ministru kabineta 2007. gada 26. jūnija noteikumu Nr. 416 "Zāļu izplatīšanas un kvalitātes kontroles kārtība" 109. un 111. punkts).

Zāļu paraugus testēšanai var iesniegt jebkura valsts iestāde ar nosacījumu, ka tā segs izdevumus, kas saistīti ar zāļu paraugu testēšanu.

 

Veidlapa

Zāļu paraugu testēšanas pieprasījums

 

Norēķinu kārtība

Samaksa par šo pakalpojumu noteikta atbilstoši Zāļu valsts aģentūras maksas pakalpojumu cenrādim

Pēc pakalpojuma sniegšanas uz norādīto e-pasta adresi nosūtīsim rēķinu. Veicot rēķina apmaksu, maksājuma mērķī obligāti jānorāda rēķina numurs un datums.

Rekvizīti
Zāļu valsts aģentūra
Jersikas iela 15, Rīga LV-1003
PVN reģ. Nr. LV90001836181
Valsts kases Rīgas norēķinu centrs
LV24TREL9290579005000
BIC TRELLV 22

Papildu informācija

Administratīvā procesa likums

Ministru kabineta 2007. gada 26. jūnija noteikumi Nr. 416 “Zāļu izplatīšanas un kvalitātes kontroles kārtība


EDQM apliecinājums par Zāļu valsts aģentūras Zāļu ekspertīzes laboratorijas atbilstību ISO standartam un starptautiskām kvalitātes prasībām (PDF fails)

Elastīgās sfēras saraksts no 2023. gada līdz 2028. gadam pieejams šeit.