Pārlekt uz galveno saturu

Grāmata "Ievads farmokogivilancē"

 

Ievads Famakovigilancē.Grāmata "Ievads farmakovigilancē" ir pirmais izdevums latviešu valodā, kurā apkopota tik plaša informācija par zāļu lietošanas drošību.

Grāmatas autori vedina, noteicot diagnozi, vienmēr vērtēt, vai viens no veselības traucējumu iemesliem nav zāļu lietošana. „Ievads farmakovigilancē” atklāj, ka ārsta novērojumi ikdienas praksē veicina zāļu turpmāku izpēti, sniedzot pašam ārstam un pētniekiem atbildes uz neskaidriem jautājumiem un sekmējot drošāku zāļu lietošanu pacientam. Tāpēc ikviens ārsta ziņojums par zāļu blaknēm ir būtisks. Lasot grāmatu, ārsts var uzzināt, ko darīt, ja tiek novērota iespējama zāļu blakne, lai šī vērtīgā informācija sasniegtu datubāzes un tiktu savlaicīgi izvērtēta.

Zāļu valsts aģentūras (ZVA) izdotā grāmata ir bezmaksas izdevums. To ZVA var saņemt ikviens Latvijas veselības aprūpes speciālists, medicīnas un farmācijas students, kā arī veselības aprūpes iestādes. Par nepieciešamo grāmatu skaitu lūdzam paziņot aģentūras sabiedrisko attiecību speciālistiem pa tālruni 67078422 vai dr. Zanei Neikenai – t. 67078442 vai informēt rakstveidā pa elektronisko pastu: Zane.Neikena@zva.gov.lv.