Pārlekt uz galveno saturu

Infografikas

Infografika

Infografika ''Kopā mēs varam nodrošināt antibiotiku pieejamību šajā ziemā''

Zāļu valsts aģentūra un Eiropas Savienība veic savlaicīgas darbības, lai nodrošinātu, ka šajā ziemā ir pieejamas antibiotikas.
  • Kā Tu vari palīdzēt? Nodod tālāk šo informāciju: antibiotikas nepalīdz un nav efektīvas pret tādām vīrusu izraisītām slimībām kā saaukstēšanās vai gripa.
  • Atceries, ka pārmērīga antibiotiku lietošana var veicināt to piegādes traucējumus.
  • Kopā mēs varam nodrošināt antibiotiku pareizu lietošanu un palīdzēt...
Infografika ''Piedalies zāļu drošuma uzraudzībā''

Infografika ''Piedalies zāļu drošuma uzraudzībā''

Zāļu valsts aģentūra piedalās informatīva kampaņā “Zāļu drošuma nedēļa”! Kampaņā piedalās 88 valstis.
Palīdzi mums popularizēt ziņošanu par zāļu blakusparādībām un sniedz savu ieguldījumu šajā starptautiskajā iniciatīvā pacientu drošības uzlabošanai.

Iedzīvotāju, ārstu un farmaceitu ziņojumi par iespējamām zāļu blakusparādībām veido svarīgu daļu no zāļu drošuma uzraudzības sistēmas.
Šie ziņojumi palīdz mums novērtēt zāļu drošumu pēc to...

Infografika

Infografika ''Ieteikumi, kā rīkoties iedzīvotājiem''

Zāļu valsts aģentūra ir sagatavojusi infografikas ''Antibiotikas un ibuprofēna suspensija: ieteikumi, kā rīkoties iedzīvotājiem''.

Antibiotiku saprātīga lietošana ir kritiski svarīga gan paša pacienta veselībai, gan antibiotiku efektivitātes ilgākai saglabāšanai un antimikrobiālās rezistences novēršanai. Tādēļ antibiotikas, tostarp amoksicilīnu, nedrīkst lietot nepamatoti – proti, tās nedrīkst lietot tādu slimību ārstēšanai, kurām tās nav...

Infografika

Infografika ''Pareiza un piesardzīga antibiotiku lietošana''

Zāļu valsts aģentūra atbalsta Pasaules Antibiotiku nedēļas kampaņu un aicina ikvienu iedzīvotāju pievērst uzmanību pareizai un piesardzīgai antibiotiku lietošanai, kurai vienmēr jābūt saskaņā ar ārstu norādījumiem.

Viens no nopietnākajiem sabiedrības veselības apdraudējumiem visā pasaulē ir antimikrobiālā rezistence - stāvoklis, kad baktēriju izraisītu slimību ārstēšanā antibiotikas vairs nepalīdz.

Pasargā sevi un citus cilvēkus, lietojot...

Nodod nederīgās zāles aptiekā

Infografika ''Nodod nederīgās zāles aptiekā''

Neizlietotās vai nederīgās zāles var nodot kādā no aptiekām, jo ir aptiekas, kuras pieņem nederīgās zāles. Bet pirms nodošanas tās:

  • jāizņem no ārējā iepakojuma – kastītēm;
  • tablešu plāksnītes, pudelītes, ampulas un ziežu tūbiņas jāsaliek maisiņā.

Ja vēlaties nodot dzīvsudraba termometru, tas būtu jāievieto plastmasas pudelē/traukā, lai transportēšanas laikā iepakojums netiktu bojāts.

Vaicājiet farmaceitam aptiekā, kur likt zāles...

Vāka attēls

Buklets: Atbildes uz jautājumiem par bioloģiskām zālēm

Zāļu valsts aģentūras un Nīderlandes Zāļu novērtēšanas pārvaldes sadarbības rezultātā ir izveidots informatīvais buklets, kurā Jūs varat izlasīt, kas ir bioloģiskās zāles, kādiem nolūkiem tās tiek lietotas un ko sagaidīt, ja, iespējams, nomainīsiet vienas bioloģiskās zāles pret citām.

Skatīt un lejuplādēt bukletu šeit.

Nodrukātus bukleta eksemplārus sagatavojam pēc pieprasījuma! Aicinām pacientu un veselības nozares organizācijas pieteikt...