Pārlekt uz galveno saturu

Aptiekas darbība

 

 

Zāļu izplatīšana ar tīmekļa vietnes starpniecību

Latvijā saskaņā ar Ministru kabineta 2007. gada 26. jūnija noteikumiem Nr. 416 “Zāļu izplatīšanas un kvalitātes kontroles kārtība” bezrecepšu zāļu izplatīšana mazumtirdzniecībā ar tīmekļa starpniecību atļauta tikai vispārēja jeb atvērta tipa aptiekai, kura ir izveidojusi tīmekļa vietni, kas ir pieejama iedzīvotājiem jebkurā diennakts stundā bez pārtraukuma, un tajā ievietotā informācija atbilst normatīvajiem aktiem par zāļu reklamēšanu un kura ir saņēmusi speciālo atļauju (licenci) vispārējas jeb atvērta tipa aptiekas atvēršanai, kuras pielikumā norādīts atļautais speciālās darbības nosacījums "bezrecepšu zāļu izplatīšana, izmantojot tīmekļa vietni".

Vispārēja tipa aptieka, kurai ir izsniegta licence Latvijas Republikā vispārēja tipa aptiekas darbībai, nedrīkst izplatīt zāles ārpus Latvijas teritorijas ar tīmekļa vietnes starpniecību, pārdot caur citu valstu internetvietnēm.

 

Latvijā saskaņā ar nacionālajiem normatīvajiem aktiem ir atļauta tikai bezrecepšu zāļu izplatīšana ar tīmekļa vietnes starpniecību.

 

Licencētās aptiekas, kuras veic bezrecepšu zāļu izplatīšanu, izmantojot internetu

 

Vēršam uzmanību, ka noteiktas zāles citās ES dalībvalstīs var būt atšķirīgi klasificētas, līdz ar to Latvijas aptiekas, kas izplata zāles ar tīmekļa vietnes starpniecību, drīkst izplatīt tikai Latvijas Zāļu reģistrā iekļautās bezrecepšu zāles.

No 2015. gada 1. jūlija Eiropas Savienībā tiek ieviests vienots logotips visām aptiekām, kas piedāvā iedzīvotājiem iegādāties zāles internetā. Vienotā logotipa ieviešanu paredz Eiropas Parlamenta un Padomes direktīva, kas attiecas uz cilvēkiem paredzētām zālēm, lai novērstu viltotu zāļu nokļūšanu legālas piegādes ķēdē, un Komisijas īstenošanas regula par dizainu vienotajam logotipam, ar ko identificē personas, kas piedāvā iedzīvotājiem iegādāties zāles tālpārdošanā, un tā autentiskuma pārbaudes tehniskajām, elektroniskajām un kriptogrāfiskajām prasībām.   

Vienotais Eiropas Savienības interneta aptieku logo

Vienotā logo ieviešanas mērķis Eiropas Savienībā ir palīdzēt sabiedrībai identificēt legālos zāļu mazumtirgotājus, kas izplata zāles ar tīmekļa vietnes starpniecību, un vairot izpratni sabiedrībā par riskiem, ko var izraisīt zāļu iegāde no nelicencētiem avotiem internetā.

 

Vairāk informācijas par riskiem, iegādājoties zāles internetā, Eiropas Zāļu aģentūras mājaslapā.