Pārlekt uz galveno saturu

Brokeri (starpniecības darījumi ar zālēm)

Starpniecības darījumi ar zālēm ir visas darbības saistībā ar zāļu pārdošanu vai iepirkšanu (izņemot zāļu vairumtirdzniecību), kuras neietver fizisku rīkošanos ar zālēm, tās ir sarunas, kas norisinās neatkarīgi citas juridiskas vai fiziskas personas vārdā.

Zāļu pirkšana, glabāšana, eksportēšana, pārdošana, nosūtīšana nav starpniecības darījums, bet gan zāļu izplatīšana vairumtirdzniecībā.

Starpniecības darījumus ar zālēm var veikt tikai Zāļu valsts aģentūrā (ZVA) reģistrēta persona.

 
Lai reģistrētos starpniecības darījumu ar zālēm veikšanai, lūdzam iesniegt ZVA “Iesniegumu personas reģistrēšanai, kas veic starpniecības darījumus ar zālēm”.

 

Iesniegšanas veidi

ZVA Klientu apkalpošanas centrā (11. kabinetā), pa pastu (adrese: Jersikas ielā 15, Rīgā, LV-1003) vai e-parakstītu iesniegumu lūdzam sūtīt uz e-pastu: info@zva.gov.lv.

 

Norēķinu kārtība

Pēc dokumentu saņemšanas Zāļu valsts aģentūrā uz Jūsu iesniegumā norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīts rēķins par dokumentācijas ekspertīzi atbilstoši ZVA maksas pakalpojumu cenrādim (20.2 punktam). Veicot pārskaitījumu, kā “maksājuma mērķis” obligāti jānorāda rēķina numurs un datums, kā arī maksātāja vārds, uzvārds vai nosaukums.

Reģistrācijas apliecību ZVA nosūtīs uz iesniegumā norādīto e-pasta adresi trīs darba dienu laikā pēc rēķina apmaksas.

 

Papildu informācija   

Ministru kabineta 2007. gada 26. jūnija noteikumi Nr. 416 “Zāļu izplatīšanas un kvalitātes kontroles kārtība”.