Pārlekt uz galveno saturu

Licencētie farmaceitiskās darbības uzņēmumi

 

 

 

Par farmaceitiskās darbības uzņēmumu reģistru

 

Nodrošinot, lai aktuālā un oficiālā informācija par Latvijā licencētiem farmaceitiskās darbības uzņēmumiem* būtu viegli atrodama un pārlūkojama, Zāļu valsts aģentūra (ZVA) izveidojusi Farmaceitiskās darbības uzņēmumu reģistru ar interaktīvām informācijas meklēšanas iespējām.

Reģistrā ir iekļauta informācija par licencētām aptiekām, zāļu un aktīvo farmaceitisko vielu ražotājiem, izplatītājiem un importētājiem, zāļu lieltirgotavām, tai skaitā arī par Eiropas Savienības dalībvalstīs un Eiropas Ekonomikas zonas valstīs licencētiem uzņēmumiem, kas paziņojuši par zāļu vairumtirdzniecības uzsākšanu Latvijā.

Tajā iespējams iegūt datus gan par visu Latvijas farmaceitiskās darbības uzņēmumu kopējo skaitu, gan atsevišķi – par visu Latvijas aptieku, lieltirgotavu un/vai ražotāju skaitu. Reģistrā informāciju var meklēt arī, izmantojot virkni dažādu citu atlases kritēriju.

Meklēšanu var veikt pēc uzņēmuma nosaukuma, tam izsniegtās licences numura, uzņēmuma reģistrācijas numura, pilsētas vai novada nosaukuma. Informāciju var atlasīt arī pēc uzņēmumam izsniegtajā licencē norādītā speciālās darbības veida. Piemēram, meklēt tikai tās aptiekas, kuras strādā visu diennakti, veic veterināro zāļu izplatīšanu, izgatavo zāles aptiekā un veic citas darbības. Uzspiežot uz konkrēta aptiekas nosaukuma, ikviens var aplūkot tās atrašanās vietu ZVA izveidotajā Aptieku kartē.

Speciālā sadaļā var norādīt meklēšanu kritēriju “licence apturēta”. Pēc uzņēmumu atlasīšanas ir iespējams uzzināt datumu, kad licences darbība konkrētajam uzņēmumam ir apturēta.

Zāļu valsts aģentūras tīmekļa vietnē ir iespējams arī  lejuplādēt Farmaceitiskās darbības uzņēmumu reģistrā publicēto informāciju strukturētā veidā XML vai CSV formātā.

Ar Reģistra darbību saistītu jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar ZVA Farmaceitiskās darbības uzņēmumu licencēšanas nodaļas ekspertiem pa tālruni 67078446 vai 67078430, vai pa e-pastu: info@zva.gov.lv.
_________
* Zāļu ražošana un izplatīšana valstī ir stingri regulēta un atļauta tikai tiem uzņēmumiem, kuri ir saņēmuši ZVA speciālo atļauju (licenci) konkrētam uzņēmējdarbības veidam.

Tiešsaites aptiekas

Latvijas Republikā saskaņā ar nacionālajiem normatīvajiem aktiem ir atļauta tikai bezrecepšu zāļu izplatīšana ar tīmekļa vietnes starpniecību.

Zāļu izplatīšana mazumtirdzniecībā ar tīmekļa starpniecību ir atļauta tikai vispārēja jeb atvērta tipa aptiekai, kura ir saņēmusi speciālo atļauju (licenci) vispārēja jeb atvērta tipa aptiekas atvēršanai, kuras pielikumā norādīts atļautais speciālās darbības nosacījums "bezrecepšu zāļu izplatīšana ar tīmekļa vietnes starpniecību".

 

Licencētās aptiekas, kuras veic bezrecepšu zāļu izplatīšanu, izmantojot tīmekļa vietni

 

Tīmekļa vietnes adreseAptiekas īpašnieks
(reģistrācijas numurs)
nosaukums
www.apotheka.lvSIA "A Aptiekas"
(Reģ.Nr.40003723815)
A Aptieka 1 SIA
www.internetaptieka.lvSIA "Panpharmacy"
(Reģ.Nr.40003355520)
InternetAptieka.lv
www.webaptieka.lvSIA "Saules aptieka"
(Reģ.Nr.40003373494)
Saules aptieka 10

www.pilsaptieka.lv

 Bezrecepšu zāļu izplatīšana, izmantojot tīmekļa vietni (apturēts no 14.09.2018.)

SIA “Jelgavas Pils aptieka”
(Reģ.Nr.40003201175)
www.medikaments.lvSIA “MEDELENS”
(Reģ.Nr.4000383257)
www.aptiekafigaro.lv
SIA “Aptieka Figaro”
(Reģ.Nr. 40103854668)
www.e-menessaptieka.lvAS “SENTOR FARM APTIEKAS”
(Reģ.Nr.55403012521)
Kamēlijas aptieka

Šādu aptieku darbības nosacījumus reglamentē:

Vēršam uzmanību, ka noteiktas zāles citās Eiropas Savienības dalībvalstīs var būt atšķirīgi klasificētas, līdz ar to Latvijas aptiekas, kas izplata zāles ar tīmekļa vietnes starpniecību, drīkst izplatīt tikai Latvijas Zāļu reģistrā iekļautās bezrecepšu zāles.

No 2015. gada 1. jūlija Eiropas Savienībā tiek ieviests vienots logotips visām aptiekām, kas piedāvā iedzīvotājiem iegādāties zāles internetā. Vienotā logotipa ieviešanu paredz Eiropas Parlamenta un Padomes direktīva, kas attiecas uz cilvēkiem paredzētām zālēm, lai novērstu viltotu zāļu nokļūšanu legālas piegādes ķēdē, un Komisijas īstenošanas regula par dizainu vienotajam logotipam, ar ko identificē personas, kas piedāvā iedzīvotājiem iegādāties zāles tālpārdošanā, un tā autentiskuma pārbaudes tehniskajām, elektroniskajām un kriptogrāfiskajām prasībām.  Vienotais Eiropas Savienības interneta aptieku logo 

Vienotā logo ieviešanas mērķis Eiropas Savienībā ir palīdzēt sabiedrībai identificēt legālos zāļu mazumtirgotājus, kas izplata zāles ar tīmekļa vietnes starpniecību, un vairot izpratni sabiedrībā par riskiem, ko var izraisīt zāļu iegāde no nelicencētiem avotiem internetā.

Vairāk informācijas par riskiem, iegādājoties zāles internetā, Eiropas Zāļu aģentūras mājaslapā.