Pārlekt uz galveno saturu

Licencētie farmaceitiskās darbības uzņēmumi

 

 

 

Par farmaceitiskās darbības uzņēmumu reģistru

Nodrošinot, lai aktuālā un oficiālā informācija par Latvijā licencētiem farmaceitiskās darbības uzņēmumiem* būtu viegli atrodama un pārlūkojama, Zāļu valsts aģentūra (ZVA) izveidojusi Farmaceitiskās darbības uzņēmumu reģistru ar interaktīvām informācijas meklēšanas iespējām.

Reģistrā ir iekļauta informācija par licencētām aptiekām, zāļu un aktīvo farmaceitisko vielu ražotājiem, izplatītājiem un importētājiem, zāļu lieltirgotavām, tai skaitā arī par Eiropas Savienības dalībvalstīs un Eiropas Ekonomikas zonas valstīs licencētiem uzņēmumiem, kas paziņojuši par zāļu vairumtirdzniecības uzsākšanu Latvijā.

Tajā iespējams iegūt datus gan par visu Latvijas farmaceitiskās darbības uzņēmumu kopējo skaitu, gan atsevišķi – par visu Latvijas aptieku, lieltirgotavu un/vai ražotāju skaitu. Reģistrā informāciju var meklēt arī, izmantojot virkni dažādu citu atlases kritēriju.

Meklēšanu var veikt pēc uzņēmuma nosaukuma, tam izsniegtās licences numura, uzņēmuma reģistrācijas numura, pilsētas vai novada nosaukuma. Informāciju var atlasīt arī pēc uzņēmumam izsniegtajā licencē norādītā speciālās darbības veida. Piemēram, meklēt tikai tās aptiekas, kuras strādā visu diennakti, veic veterināro zāļu izplatīšanu, izgatavo zāles aptiekā un veic citas darbības. Uzspiežot uz konkrēta aptiekas nosaukuma, ikviens var aplūkot tās atrašanās vietu ZVA izveidotajā Aptieku kartē.

Speciālā sadaļā var norādīt meklēšanu kritēriju “licence apturēta”. Pēc uzņēmumu atlasīšanas ir iespējams uzzināt datumu, kad licences darbība konkrētajam uzņēmumam ir apturēta.

Zāļu valsts aģentūras tīmekļa vietnē ir iespējams arī  lejuplādēt Farmaceitiskās darbības uzņēmumu reģistrā publicēto informāciju strukturētā veidā XML vai CSV formātā.

Ar Reģistra darbību saistītu jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar ZVA Farmaceitiskās darbības uzņēmumu licencēšanas nodaļas ekspertiem pa tālruni 67078446 vai 67078430, vai pa e-pastu: info@zva.gov.lv.


* Zāļu ražošana un izplatīšana valstī ir stingri regulēta un atļauta tikai tiem uzņēmumiem, kuri ir saņēmuši ZVA speciālo atļauju (licenci) konkrētam uzņēmējdarbības veidam.