Pārlekt uz galveno saturu

Zāļu lieltirgotavu apgrozījums pērn audzis par 10%

13.03.2023.

Zāļu valsts aģentūras apkopotie dati par lieltirgotavu darbību liecina, ka 2022. gadā zāļu lieltirgotavu kopējais apgrozījums* Latvijā un ārvalstīs bija 1 miljards 185,22 miljoni eiro (bez PVN), kas salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir pieaudzis par 10%.

Zāļu lieltirgotavas turpināja kāpināt realizēto medikamentu apgrozījumu gan Latvijā, gan ārpus tās. Latvijā realizēto medikamentu apjoms pērn ir pieaudzis par 10% un veido 599,90 milj. eiro (bez PVN). Savukārt ārpus Latvijas pārdoto medikamentu apjoms pieaudzis par 7% un sasniedz 361,87 milj. eiro (bez PVN).

2022. gadā pirmo vietu starp zāļu lieltirgotavām pēc medikamentu apgrozījuma Latvijā ir saglabājusi AS “RECIPE PLUS”, kas salīdzinājumā ar 2021. gadu, pērn medikamentu apgrozījumu Latvijā palielinājusi par 17%.

Otro vietu saglabājusi SIA “TAMRO”, kas pērn medikamentu apgrozījumu Latvijā palielinājusi par 14%, aiz sevis atstājot SIA “MAGNUM MEDICAL”, kuras  medikamentu apgrozījums Latvijā pērn audzis par 17%.

Desmit lielākās zāļu lieltirgotavas veido 87% no Latvijā pārdoto medikamentu apgrozījuma.

Pēc medikamentu apgrozījuma ārpus Latvijas pirmo vietu 2022. gadā ir saglabājusi zāļu lieltirgotava SIA “Novartis Baltics”, kas salīdzinājumā ar 2021. gadu medikamentu apgrozījumu ārpus Latvijas palielinājusi par 11%, jāņem vērā, ka lieltirgotavai Latvijā ir konsignācijas noliktava.

Otrajā vietā ir zāļu lieltirgotava SIA "LV System Service", kas medikamentu apgrozījumu ārpus Latvijas ir palielinājusi par 68%, bet trešajā vietā - AS “RECIPE PLUS”.  AS “RECIPE PLUS” medikamentu apgrozījums ārpus Latvijas pērn ir palielinājies par 14%.

*Kopējo apgrozījumu veido medikamenti, medicīniskās ierīces, uztura bagātinātāji, higiēnas preces, kosmētiskie līdzekļi u.c. preces.

 

Datu avots: zāļu lieltirgotavu iesniegtie valsts statistikas pārskati.