Pārlekt uz galveno saturu

Starptautiskās regulatorās iestādes un PVO atbalsta veselības aprūpes speciālistus centienos stiprināt sabiedrības ticību Covid-19 vakcīnām

20.05.2022.

Zāļu valsts aģentūra informē, ka Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ir atbalstījusi paziņojumam veselības aprūpes speciālistiem, kuru kopīgi izstrādājusi Starptautiskā Zāļu normatīvā regulējuma aģentūru koalīcija (ICMRA) un Pasaules Veselības organizācija (PVO). Šī paziņojuma mērķis ir palīdzēt veselības aprūpes speciālistiem atbildēt uz jautājumiem par regulatoro iestāžu lomu Covid-19 vakcīnu uzraudzībā un atkārtoti apliecināt medicīnas darbiniekiem Covid-19 drošumu, ko sniedz to rūpīgā zinātniskā izvērtēšana vakcīnu kvalitātes, drošuma un efektivitātes noteikšanai.

ICMRA un PVO uzsver arī nacionāla un globāla mēroga pasākumus, kas ieviesti visā pasaulē izmantoto Covid-19 vakcīnu drošuma pastāvīgai uzraudzībai.

“Covid-19 vakcinācijas kampaņas ir sniegušas lielāko informācijas apjomu par vakcīnām, tostarp datus no reālās klīniskās prakses, kādu mēs, starptautiskā regulatoro iestāžu kopiena, jebkad esam saņēmuši,” sacīja Emera Kuka, ICMRA priekšsēdētāja un EZA izpilddirektore. “Dati skaidri liecina, ka zinātnei var uzticēties – šīs vakcīnas ir efektīvas.”

Šajā paziņojumā ietverta jaunākā informācija, kā arī jautājumi un atbildes par:

  • klīnisko pētījumu datiem (tostarp efektivitātes pētījumiem);
  • Covid-19 vīrusa paveidiem;
  • biežāk ziņotajām blakusparādībām saistībā ar katru vakcīnu veidu;
  • jaunākajiem ieteikumiem par vakcīnu balstdevām un vakcīnu drošumu bērniem un grūtniecēm.

ICMRA un PVO turpinās uzraudzīt datus par Covid-19 vakcīnām un to drošumu, kā arī sniegs jaunāko informāciju, tiklīdz tā būs pieejama.

Šis kopējais paziņojums, kas pēdējo reizi tika atjaunināts 2021. gada janvārī, tika sniegts pēc atkārtotām diskusijām starp ICMRA biedriem un PVO par sabiedrības ticības Covid-19 vakcīnām nozīmi. ICMRA un PVO paziņojums angļu un franču valodā ir pieejams ICMRA un PVO tīmekļvietnēs.