Plastiskās ķirurģijas straujā attīstība un arvien pieaugošais dažādu implantējamu medicīnisko ierīču implantāciju skaits ir saistīts arī ar jauniem papildu riskiem pacientu veselībai. 2008. gadā parādījās pirmās ziņas par krūšu implantu asociēto anaplastisko lielšūnu limfomu (breast implant associated-anaplastic large cell lymphoma (BIA-ALCL)). BIA-ALCL ir rets ne-Hodžkina limfomas paveids, un vairumā gadījumu tās attīstībā ir iesaistīti krūšu implanti ar teksturētu virsmu. Pastāv uzskats, ka šo implantu virsmas teksturētības pakāpe ietekmē spēju veiksmīgi novietot implantu un laika gaitā samazināt kapsulārās kontraktūras risku. Jāatzīmē, ka BIA-ALCL nav krūts vēzis un tās ārstēšanas rezultāti ir labi, ja slimība tiek atklāta agrīnā stadijā. Tādēļ Zāļu valsts aģentūra vēlas pievērst uzmanību tam, ka ārstiem jau pirmsoperācijas periodā ir vienmēr jāpārrunā ar pacientiem, kuri vēlas veikt plastisko operāciju krūšu implantu ievietošanai, iespējamie riski un sekas, kuras var radīt šādu plastisko operāciju veikšana.
Lai izvērtētu iespējamo cēloņsakarību starp krūšu implantiem un BIA-ALCL, ņemot vērā pieejamos pierādījumus, Eiropas Komisija ir uzdevusi Eiropas Savienības Veselības, vides un iespējamā veselības apdraudējuma zinātniskajai komitejai (Scientific Committee on Health, Environmental and Emerging Risks (SCHEER)) sagatavot zinātniski pamatotu viedokli par krūšu implantu drošumu saistībā ar BIA-ALCL. Paredzams, ka minētais viedoklis varētu tikt sagatavots līdz 2020. gada 31. augustam.
Plašāka informācija par Eiropas Komisijas pieprasījumu pēc SCHEER zinātniski pamatota viedokļa pieejama Eiropas Komisijas mājas lapā, skat.: https://ec.europa.eu/health/sites/health/files/scientific_committees/scheer/docs/scheer_q_015.pdf