Pārlekt uz galveno saturu

Izmaiņas Farmaceitiskās darbības licencēšanas komisijas reglamentā

14.11.2023.

Zāļu valsts aģentūra (turpmāk - Aģentūra) informē, ka no 2023. gada 10. novembra stājās spēkā izmaiņas Farmaceitiskās darbības licencēšanas komisijas (turpmāk – Komisija) reglamentā (skatīt šeit) saistībā ar izmaiņām Aģentūras struktūrvienību nosaukumos, kā arī - lai precizētu Komisijā izskatāmo jautājumu loku.

Līdz šim Komisijā tika izskatīti jautājumi, kas saistīti ar visu vispārēja tipa aptieku licenču pielikumos norādāmo speciālās darbības nosacījumu iekļaušanu licencē, speciālās darbības nosacījumu apturēšanu vai atjaunošanu.

Turpmāk Komisijā saistībā ar vispārēja tipa aptieku licencēs norādmajiem speciālās darbības nosacījumiem tiks skatīti tikai tādi jautājumi, kuri attiecināmi uz vispārēja tipa aptieku izvietojuma kritērijiem – t.i. par speciālās darbības nosacījumu “zāļu izgatavošana aptiekā” un “strādā visu diennakti” iekļaušanu licencē vai to darbības apturēšanu/atjaunošanu.

Minētās izmaiņas Komisijas reglamentā izdarītas, lai paātrinātu lietu izskatīšanu un Aģentūras lēmumu pieņemšanu par vispārēja tipa aptieku licenču pārreģistrēšanu.