Pārlekt uz galveno saturu

Igaunijā notiek pirmā Baltijas valstu un Polijas zāļu aģentūru sadarbības sanāksme

29.09.2023.

Šī gada 7.-8. septembrī Tartu, Igaunijā, notika pirmā Baltijas valstu un Polijas zāļu aģentūru sadarbības sanāksme par farmācijas nozares aktualitātēm un normatīvo regulējumu.

Pirmajā sanāksmes dienā aģentūru vadītāji pārrunāja kopīgi risināmus jautājumus un sadarbības iespējas. Otrajā dienā aģentūru speciālisti apsprieda zāļu pieejamības uzlabošanu un nodrošināšanu, straujo attīstību IT projektu īstenošanā un ES farmācijas normatīvo aktu reformu. Sanāksmes ietvaros norisinājās diskusijas vairākās darba grupās, kuru laikā aģentūru speciālisti pārrunāja dažādus tematus, sākot no kompensācijas par vakcīnu izraisītu kaitējumu veselībai līdz krīžu gatavībai un vadībai. Aģentūru laboratoriju speciālisti pārrunāja laboratoriju sadarbības pilnveides un kompetenču paaugstināšanu iespējas.

Baltijas valstu zāļu aģentūras sanāksmē vienojās, ka arī turpmāk aktīvi sadarbosies zāļu reģistrācijas, pieejamības, veselības tehnoloģiju novērtēšanas un citos jautājumos.

Igaunija, Latvija un Lietuva sanāksmē sniedza arī pārskatu par slimnīcās lietoto zāļu elektronisko lietošanas instrukciju pilotprojekta rezultātiem. 2022. gadā uzsāktā projekta mērķis ir izvērtēt iespēju atteikties no zāļu lietošanas instrukcijas drukātā formātā. Polijas kolēģi šo Baltijas valstu zāļu aģentūru iniciatīvu atzina par inovatīvu.

Šādas sadarbības sanāksmes sniedz iespēju dalīties pieredzē un mācīties no citu valstu aģentūru prakses. Baltijas valstu zāļu aģentūru sanāksmes notiek katru gadu.

Baltijas valstu un Polijas zāļu aģentūru sadarbības sanāksme

Attēlā - Baltijas valstu un Polijas zāļu aģentūru dalībnieki.