Pārlekt uz galveno saturu

EZA uzsāk vērtēšanu par Kineret lietošanu pieaugušiem pacientiem ar Covid-19 un paaugstinātu smagas elpošanas mazspējas risku

19.07.2021.

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ir sākusi vērtēt pieteikumu Kineret (anakinra) lietošanas paplašināšanai, ietverot koronavīrusa 2019 izraisītās slimības (Covid-19) ārstēšanu pieaugušiem pacientiem ar pneimoniju un smagas elpošanas mazspējas (plaušu nespēja funkcionēt pareizi) attīstības risku.

Kineret ir imūnsupresants (zāles, kas samazina imūnās sistēmas aktivitāti), kas pašlaik ir reģistrēts vairāku ar iekaisumu saistītu slimību ārstēšanai. Šo zāļu aktīvā viela anakinra bloķē interleikīna-1 darbību. Interleikīns-1 ir ķīmisks ziņnesis, kas iesaistīts iekaisumu izraisošajos imūnās sistēmas procesos. Domājams, ka šīs zāles varētu palīdzēt mazināt ar Covid-19 saistīto iekaisumu un audu bojājumu.

EZA Cilvēkiem paredzēto zāļu komiteja (CHMP) izvērtēs kopā ar pieteikumu iesniegtos datus, lai pieņemtu lēmumu par indikāciju paplašināšanas ieteikšanu. Iesniegtie dati ietver rezultātus no diviem pašlaik noritošiem klīniskajiem pētījumiem, kuros tiek pētīts šo zāļu drošums un efektivitāte pieaugušiem pacientiem, kuri hospitalizēti Covid-19 dēļ.

Tālāk CHMP slēdziens un prasības veikt tālākus pētījumus un papildu drošuma uzraudzību tiks pārsūtīti Eiropas Komisijai, kura izdos gala lēmumu, kas būs juridiski saistošs visām ES dalībvalstīm.

EZA sniegs informāciju par šīs vērtēšanas iznākumu, kas sagaidāms līdz šī gada oktobrim, ja nebūs nepieciešama papildu informācija.

Kineret ir reģistrēts ES kopš 2002. gada marta. Plašāka informācija par šīm zālēm ir pieejama EZA interneta vietnē.