Pārlekt uz galveno saturu

Eiropas Zāļu aģentūra izvērtē jaunus datus par Lagevrio (molnupiravīra) efektivitāti Covid-19 ārstēšanā

14.12.2021.

Pēc Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) iepriekš sniegtajiem ieteikumiem, kas paredzēti nacionālo atbildīgo iestāžu atbalstīšanai lēmumu pieņemšanā par agrīnu Lagevrio (molnupiravīra) pielietošanu pirms tā reģistrācijas, EZA izvērtēs Lagevrio galvenā pētījuma gala rezultātus.

Iepriekšminētie EZA ieteikumi tika sniegti 2021. gada novembrī saskaņā ar 5.3. panta ietvaros veikto vērtēšanu un tika balstīti uz šī pētījuma tajā brīdī pieejamo starprezultātu vērtējumu.

Dati par 762 pētījuma dalībniekiem liecināja, ka personām ar Covid-19 un paaugstinātu smagas slimības norises risku Lagevrio samazināja hospitalizācijas vai nāves risku no 14,1 % placebo (viltus ārstēšanas) grupā līdz 7,3 % Lagevrio grupā. Pētījumā netika iekļautas vakcinētas personas.

Pētījuma gala rezultāti, kas balstīti uz datiem par 1408 pētījuma dalībniekiem, liecina, ka personām ar Covid-19 un paaugstinātu smagas slimības norises risku Lagevrio samazināja hospitalizācijas vai nāves risku no 9,7 % placebo grupā līdz 6,8 % Lagevrio grupā. EZA izvērtēs šos datus visaptveroša reģistrācijas pieteikuma vērtēšanas ietvaros.
Iepriekš sniegtie ieteikumi netiek mainīti. EZA sniegs tālāku informāciju par pašreizējā reģistrācijas pieteikuma vērtēšanas iznākumu.

Atgādinām, ka EZA komitejās un darba grupās piedalās arī Latvijas Zāļu valsts aģentūras eksperti.


Vairāk par šīm zālēm

Lagevrio ir iekšķīgi lietojamas pretvīrusu zāles, kas samazina SARS-CoV-2 (Covid-19 izraisošā vīrusa) spēju vairoties organismā. Tas tiek paveikts, palielinot SARS-CoV-2 vīrusa ģenētiskā materiāla (RNS) mutāciju skaitu tā replikācijas laikā, tādējādi samazinot vīrusa spēju vairoties.


Lagevrio izstrādā Merck Sharp & Dohme sadarbībā ar Ridgeback Biotherapeutics.