Pārlekt uz galveno saturu

Eiropas Zāļu aģentūra izvērtē datus par Covid-19 Vaccine Janssen balstdevu

24.11.2021.

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ir uzsākusi vērtēt pieteikumu COVID-19 Vaccine Janssen balstdevas lietošanai vismaz divus mēnešus pēc pirmās devas ievades personām no 18 gadu vecuma.

EZA Cilvēkiem paredzēto zāļu komiteja (CHMP) veiks vakcīnu tirgojošā uzņēmuma iesniegto datu vērtēšanu paātrinātā kārtā. Šie dati ietver informāciju par vairāk nekā 14 000 pieaugušajiem, kuri saņēmuši COVID-19 Vaccine Janssen vai placebo (neīstu vakcīnu) divus mēnešus pēc sākotnējās vakcīnas devas.

CHMP sniegs ieteikumu par to, vai nepieciešams veikt izmaiņas produkta informācijā. Šīs vērtēšanas iznākums sagaidāms tuvāko nedēļu laikā, ja nebūs nepieciešama papildu informācija, un EZA par to sniegs sīkāku informāciju.

COVID-19 Vaccine Janssen ir vakcīna, kas paredzēta Covid-19 novēršanai. Pašlaik tā ir reģistrēta lietošanai personām no 18 gadu vecuma, un primārā vakcinācija ietver vienu vakcīnas devu. Šī vakcīna satur citu vīrusu (no adenovīrusu dzimtas), kas modificēts tā, lai tas saturētu gēnu SARS-CoV-2 (Covid-19 izraisošā vīrusa) proteīna veidošanai. COVID-19 Vaccine Janssen nesatur pašu vīrusu un nevar izraisīt Covid-19. Šī vakcīna iedarbojas, sagatavojot organismu aizsardzībai pret SARS-CoV-2.

Plašāka informācija par vakcīnu pieejama šeit.

Par vakcinācijas kampaņu īstenošanu joprojām ir atbildīgas nacionālās tehniskās imunizācijas padomes (NITAGs), kuras vada vakcinācijas kampaņas katrā ES dalībvalstī. Šīs struktūras atrodas optimālā pozīcijā, lai ņemtu vērā vietējos apstākļus, tostarp vīrusa izplatību (it īpaši augsta riska vīrusa variantu izplatību), vakcīnu pieejamību un nacionālo veselības aprūpes sistēmu kapacitāti.

Atgādinām, ka EZA komitejās un darba grupās piedalās arī Latvijas Zāļu valsts aģentūras eksperti.