Pārlekt uz galveno saturu

Ziņo par zāļu blaknēm un negadījumiem ar medicīniskām ierīcēm

Pacientiem

Ziņo par zāļu blaknēm

Ja, lietojot zāles, Jums vai kādam Jūsu tuviniekam rodas aizdomas par iespējamām zāļu blakusparādībām jeb blaknēm, kas saistītas ar zāļu lietošanu, sniedziet Zāļu valsts aģentūrai (turpmāk - Aģentūra) blakusparādību ziņojumu, kā arī konsultējieties ar savu ārstu vai farmaceitu, lai saņemtu norādījumus par turpmāku zāļu lietošanu.

  • Aicinām ziņojumu par zāļu blaknēm sniegt elektroniski.

          ziņot par zāļu blaknēm

  • Paziņot par blaknēm iespējams arī, lejuplādējot ziņojuma veidlapu PDF vai Word formātā un sūtot ziņojumu Aģentūrai pa pastu (adrese: Jersikas iela 15, Rīga, LV-1003). 

 

Ja Jums ir nepieciešama speciālista palīdzība blakusparādību ziņojuma aizpildīšanā, zvaniet pa tālruni 67078400. 

Informējam, ka zāles noteikti jālieto atbilstoši ārsta un farmaceita ieteikumiem, kā arī zāļu lietošanas instrukcijā sniegtajām norādēm.

 

Ziņo par negadījumu ar medicīnisko ierīci 

Negadījums ar medicīnisko ierīci ir jebkura ražotāja neparedzēta medicīniskās ierīces darbība vai iedarbība, kā arī neprecizitātes etiķetē vai lietošanas instrukcijā, kas tieši vai netieši radīja vai varēja radīt ierīces lietotāja vai citas personas nāvi vai nopietnus veselības traucējumus. Par jebkuru ar medicīniskās ierīces lietošanu saistītu negadījumu vai potenciālu negadījumu ierīces lietotājam trīs dienu laikā pēc negadījuma jāpaziņo Zāļu valsts aģentūrai, kā arī par to jāinformē ražotājs vai ražotāja pilnvarotais pārstāvis, vai izplatītājs. 

Lejuplādē ziņojuma veidlapu ŠEIT. Aicinām sūtīt aizpildītu ziņojumu Aģentūrai uz e-pasta adresi: info@zva.gov.lv

Biežāk uzdotie jautājumi 


 

Ārstniecības personām un iestādēm, farmaceitiem

Ziņo par zāļu blaknēm

Aicinām ikvienu veselības speciālistu uzticēties savai profesionalitātei un sniegt Zāļu valsts aģentūrai zāļu blakņu ziņojumu, tādējādi novēršot vai mazinot zāļu nevēlamu ietekmi. Balstoties uz saņemtiem blakņu ziņojumiem, tiek atklāta jauna, pacienta ārstēšanai klīniski nozīmīga informācija, ar kuru tiek papildināti zāļu apraksti un lietošanas instrukcijas, kā arī noteikti zāļu riska mazināšanas pasākumi pacientu drošībai. Par būtisku zāļu blakni, ja tā izraisījusi pacienta nāvi, apdraudējusi dzīvību, prasījusi pacienta hospitalizāciju vai esošas hospitalizācijas paildzināšanu, vēlams paziņot iespējami drīz. 

  • Veselības aprūpes speciālisti visērtāk paziņot par blaknēm var, sniedzot ziņojumu elektroniski.

          ziņot par blaknēm

  • Paziņot par blaknēm iespējams arī, lejuplādējot ziņojuma veidlapu PDF vai Word formātā un parakstītu ziņojumu sūtot Aģentūrai pa pastu (adrese: Jersikas iela 15, Rīga, LV-1003).

 

Ja Jums ir nepieciešama speciālista palīdzība blakusparādību ziņojuma veidlapas aizpildīšanā, zvaniet pa tālruni 67078400.

 

Ziņo par negadījumu ar medicīnisko ierīci 

Ja Jūs pamanāt nepareizu medicīniskās ierīces darbību vai darbības pasliktināšanos, kas pacientam, lietotājam vai citai personai var vai varēja izraisīt nopietnus veselības traucējumus vai nāvi, trīs dienu laikā pēc negadījuma jāpaziņo Zāļu valsts aģentūrai, kā arī par to jāinformē ražotājs vai ražotāja pilnvarotais pārstāvis, vai izplatītājs.

Lejuplādē ziņojuma veidlapu ŠEIT. Aicinām sūtīt aizpildītu ziņojumu Aģentūrai uz e-pasta adresi: info@zva.gov.lv

Biežāk uzdotie jautājumi