Pārlekt uz galveno saturu

Ģimenes ārstiem: informējam, ka Jūsu ārstu praksēm ar Latvijas Pasta starpniecību izplatīti sūtījumi ar informatīviem materiāliem par SNN izrakstīšanu īpašajās receptēs

25.03.2020.

Ņemot vērā, ka no 1. aprīļa, izrakstot A saraksta zāles kompensācijas sistēmas ietvaros, lietojams zāļu starptautiskais nepatentētais nosaukums (SNN) un aptiekā pacientam izsniedzamas lētākās līdzvērtīgas terapeitiskās efektivitātes zāles, Veselības ministrija (VM), Zāļu valsts aģentūra (ZVA), Nacionālais veselības dienests (NVD) un Veselības inspekcija (VI) ir izstrādājuši informatīvos un skaidrojošos materiālus par jauno SNN izrakstīšanas kārtību un Jums tos izsūtījuši gan elektroniski, gan drukātā formātā. 

Informējam, ka martā Jūs savās ārstu praksēs ar Latvijas Pasta starpniecību saņēmāt/saņemiet sūtījumu ar informatīviem materiāliem drukātā formā:

Lai izvairītos no pārpratumiem, informējam, ka kā sūtījuma nosūtītājs ir norādīts SIA “Mediju tilts”, kas ir informatīvās kampaņas īstenotājs un sadarbībā ar VM, ZVA, NVD un VI ir izstrādājis informatīvos materiālus.

Atgādinām, ka informatīvie materiāli Jums ir pieejami arī elektroniskā formātā:

 

Informācija izplatīta prioritāri uz e-pastiem (profesionālajām asociācijām, ārstiem, farmaceitiem un aptiekām). 

 

Jautājumu gadījuma par kompensējamām zālēm, e-receptes izrakstīšanu un E-veselības sistēmas portālu aicinām sazināties pa e-pastu: info@vmnvd.gov.lv, bet par zāļu pieejamību – ar Zāļu valsts aģentūru: info@zva.gov.lv. Papildu informācija www.zva.gov.lv sadaļā “Veselības aprūpes speciālistiem un iestādēm > Zāles > Zāļu starptautiskā nepatentētā nosaukuma izrakstīšana no 2020. gada 1. aprīļa” un www.esparveselibu.lv - šeit: www.esparveselibu.lv/kampana/zini-un-neparmaksa.

 

Novērtējot Jūsu līdz šim ieguldīto darbu pacientu ārstēšanā un sabiedrības informēšanā, ar cieņu

 

Veselības ministrija

Zāļu valsts aģentūra

Nacionālais veselības dienests

Veselības inspekcija

 

1 No 2020. gada 1. aprīļa ir spēkā grozījumi Ministru kabineta 2006. gada 31. oktobra noteikumiem Nr. 899 “Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība”