Pārlekt uz galveno saturu

Zāļu patēriņa statistika 2014

Zāļu patēriņa statistika 2014

Analizējot zāļu patēriņa datus par 2014. gadu Latvijā, Zāļu valsts aģentūra ir secinājusi, ka zāļu realizācijas apjoms pēdējos gados ir pastāvīgi pieaudzis. Kopš 2010. gada vidējais realizācijas apjoms gadā ir bijis aptuveni 300 miljoni eiro (ar PVN), 2014. gadā sasniedzot 316 miljonus. Pieaudzis arī licencēto zāļu lieltirgotavu skaits, 2014. gadā Latvijā darbojās 73 lieltirgotavas.

Kopējais zāļu apgrozījums

2014. gadā tāpat kā 2013. gadā Latvijā reģistrēto zāļu viena iepakojuma vidējā cena bija apmēram 7 eiro, un tā ir palielinājusies par 3% attiecībā pret iepriekšējo gadu. Savukārt nereģistrēto zāļu viena iepakojuma vidējā cena 2014. gadā bija apmēram 15 eiro, un tā ir palielinājusies par 26%.

Lieltirgotavu dati.

Vispieprasītākās bezrecepšu zāles pēc starptautiskā nosaukuma 2014. gadā Latvijā bija acetilsalicilskābe un ibuprofēns. Gluži kā gadu iepriekš zāļu patēriņa struktūrā dominē zāles kardiovaskulārās sistēmas ārstēšanai (34%), tām seko zāles gastrointestinālā trakta un vielmaiņas slimību ārstēšanai (23%), tālāk atstājot zāles nervu sistēmas (10%), asins un asinsrades orgānu (10%) un citu orgānu sistēmu slimību ārstēšanai.

Zāļu valsts aģentūra ir sagatavojusi un publicējusi ikgadējo statistikas pārskatu par zāļu patēriņu valstī. Pārskatā ir iekļauta informācija par kopējo zāļu realizāciju eiro, realizēto iepakojumu skaitu, realizācijas sadalījumu pa atsevišķām patērētāju grupām, sadalījumu pēc zāļu izsniegšanas kārtības, kā arī informācija par visvairāk pārdotajām zālēm Latvijā.