Pārlekt uz galveno saturu

Zāļu valsts aģentūrā viesojas Ēģiptes investīciju un starptautiskās sadarbības ministrijas pārstāvji

04.04.2019.

Informējam, ka šodien, 2019. gada 4. aprīlī, Zāļu valsts aģentūru apmeklēja Ēģiptes investīciju un starptautiskās sadarbības ministra vietnieks Ridu Baibarsu (Reda Bebars), Ēģiptes nozares ministrijas pārstāvji un uzņēmēji, lai ar Latvijas Zāļu valsts aģentūru pārrunātu sadarbības iespējas farmācijas regulatorajā jomā.

Atvērt

 

Sanāksmes laikā Aģentūras direktora vietnieks Jānis Zvejnieks iepazīstināja viesus ar Aģentūras darbības virzieniem un ar Latvijas un Eiropas farmācijas nozares regulējumu – prasībām, kas komersantiem jāizpilda, lai reģistrētu zāles Latvijā, ar Aģentūras ekspertu veiktajām inspekcijām ražošanas uzņēmumos un Eiropā vienotiem stingriem labas ražošanas prakses standartiem, tika pārrunāti arī citi ar Latvijas nacionāliem normatīviem aktiem un to piemērošanu saistīti jautājumi. 


Ēģiptes oficiālā delegācija izrādīja interesi par iespēju izmantot Latviju par atsauces valsti, reģistrējot zāles Eiropā decentralizētā zāļu reģistrācijas procedūrā, un par sadarbību ar Latvijas Zāļu valsts aģentūras ekspertiem labas ražošanas prakses inspekciju veikšanā Ēģiptes farmācijas ražotnēs. Ēģiptes zāļu ražotāji vēlētos piedāvāt Latvijas tirgum zāles pretvīrusu terapijai, piemēram, zāles C hepatīta ārstēšanai, un vakcīnas.
Turpmākas sadarbības ietvaros Ēģiptes pārstāvji gribētu tikties ar Latvijas zāļu ražotājiem, lai uzsāktu sadarbību zāļu ražošanas jomā.


Divu dienu vizītes laikā šī gada 3. un 4. aprīlī Ēģiptes oficiālajai delegācijai plānotas tikšanās Ārlietu ministrijā, Ekonomikas ministrijā, LIAA un LTRK. Savukārt Ēģiptes uzņēmēji apmeklēs Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociāciju (LIKTA), Informācijas tehnoloģiju klasteri un LMT. Vizītes mērķis ir sekmēt Latvijas un Ēģiptes divpusējo ekonomisko sadarbību, kā arī stiprināt esošās un apzināt jaunas darbības jomas.

 

Ēģiptes investīciju un starptautiskās sadarbības ministrija tika izveidota 2017. gadā, apvienojot investīciju un starptautiskās sadarbības ministrijas. Tā ir atbildīga par Ēģiptes ekonomiskās un tehniskās sadarbības koordināciju ar ārvalstīm, tostarp ES–Ēģiptes attiecībām 2001. gadā noslēgtā ES–Ēģiptes Asociācijas līguma kontekstā.