Pārlekt uz galveno saturu

Zāļu valsts aģentūra pateicas klientiem un darbiniekiem par atzinīgu novērtējumu “Konsultē vispirms” ietvaros paveiktajam 2019.gadā

05.12.2019.

Par šī gada iniciatīvas “Konsultē vispirms” līderi atzīta Zāļu valsts aģentūra, saņemot apbalvojumu arī nominācijā “Uzņēmēju izvēle”. Aģentūras līderību novērtējumā veicinājis tieši klientu vērtējums - darbinieki intervijās tika raksturoti kā kompetenti un pretimnākoši, kas proaktīvi palīdzējuši rast risinājumu individuālās un specifiskās situācijās, veidojot produktīvu dialogu starp iestādi un klientiem.

Svens Henkuzens, Zāļu valsts aģentūras direktors: “Pateicamies klientiem, kas atzinīgi novērtē Aģentūras darbu ikdienā, saņemot informāciju un profesionālu apkalpošanu no Aģentūras darbiniekiem. Novērtējam katru iespēju konstruktīvi atrisināt problēmu jautājumus gan ar klientiem, kas rada pievienoto vērtību Latvijas ekonomikai, ražojot ārstniecības līdzekļus, gan novērtējot uzņēmumu, ārstniecības līdzekļu un ārstniecības iestāžu atbilstību starptautiskajām prasībām.”

Konsultē vispirms

 

Par “Konsultē vispirms” principu:

Ar mērķi radīt izcilu uzņēmējdarbības vidi Latvijā, Ekonomikas ministrija (EM), iesaistot valsts uzraudzības iestādes, cenšas stiprināt “Konsultē vispirms” principa ieviešanu, lai uzlaboto sadarbību starp uzņēmējiem un uzraudzības iestādēm. Lai izvērtētu „Konsultē vispirms” ieviešanas progresu un identificētu jomas, kuras iestādēm vēl nepieciešams pilnveidot, EM ir izstrādājusi novērtējuma instrumentu un reizi gadā vērtē iestāžu atbilstību principam “Konsultē vispirms”. Ik gadu iestādes tiek vērtētas četros posmos - aptaujājot iestāžu klientus, iestāžu darbiniekus, kā arī veicot iestāžu pašnovērtējumu un ekspertu novērtējumu. Pēc rezultātu izvērtēšanas katra iestāde saņem individuālas rekomendācijas, kas turpmākā gada laikā ļaus pilnveidot iestāžu darbu un turpināt uzlabot procesus.

2019. gadā 22 uzraugošajās iestādēs tika vērtēta principa “Konsultē vispirms” ieviešana, analizējot saņemtās atbildes kopumā no 4 928 klientiem (uzņēmējiem) un 1 721 darbiniekiem, novērtējot iestāžu sniegtos pašvērtējumus, kā arī 6 ekspertu un 8 padomes ekspertu vērtējumu.

Šogad ceļojošo balvu par augstāko novērtējumu kopvērtējumā “Konsultē vispirms” principa ieviešanā no iepriekšējā gada līdera - Pārtikas un veterinārā dienesta pārņēma Zāļu valsts aģentūra. Tāpat tika sagatavotas balvas vairākās atsevišķās nominācijās. Zaļu valsts aģentūra ieguvu balvu nominācijā “Uzņēmēju izvēle”. Otro gadu pēc kārtas apbalvojumu nominācijā “Līderis uzraudzības stratēģijā 2019” ieguva Valsts ieņēmumu dienests. Pārtikas un veterinārais dienests ieguva apbalvojumu nominācijā ”Līderis atbilstības panākšanā”. Savukārt, nominācijā “Līderis informēšanā un konsultēšanā” uzvarēja Uzņēmumu reģistrs. Centrālajai statistikas pārvaldei tika piešķirts apbalvojums nominācijā “Līderis klientorientētā apkalpošanā”.  Šogad tika piešķirti divi īpaši apbalvojumi nominācijā “Gada izaugsme” - tos ieguva Valsts darba inspekcija un Veselības inspekcija, kas 2019. gada laikā  demonstrējušas visstraujāko progresu “Konsultē vispirms” principa ieviešanā.

Līdz šim sadarbības memorandu par pievienošanos iniciatīvai un principa "Konsultē vispirms" ieviešanu ir parakstījušas un īsteno 23 iestādes. 2019. gadā iniciatīvai nolēma pievienoties vēl sešas iestādes, kas arī savā darbā piemēro principu “Konsultē vispirms” - Centrālā finanšu un līgumu aģentūra, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Lauksaimniecības datu centrs, Lauku atbalsta dienests, Nodarbinātības valsts aģentūra un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija.