Pārlekt uz galveno saturu

Zāļu valsts aģentūrā nav saņemts ziņojums par izskanējušo letālo iznākumu SAC “Selga” dažu dienu laikā pēc vakcinācijas; cēloņsaistība līdz šim nav apstiprināta

01.03.2021.

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) ir informēta par sociālās aprūpes centrā “Selga” notikušu 90 gadus veca cilvēka nāves gadījumu vairākas dienas pēc vakcinācijas ar vakcīnu pret Covid-19. ZVA uzsver, ka nav konstatēta minētā gadījuma cēloņsaistība ar vakcīnu. Turklāt, lai sniegtu atzinumu, vai šāda cēloņsaistība pastāv, vispirms ir jāsaņem ziņojums par šo gadījumu un ZVA ekspertiem tas ir jāizvērtē. 

Līdz šim brīdim ziņojums par šo gadījumu ZVA nav iesniegts.  Zāļu valsts aģentūra ir uzrunājusi sociālās aprūpes centru “Selga”, prasot ziņot par šo gadījumu. Sociālās aprūpes centra ārstniecības persona norādīja, ka ziņojumu ZVA sniegs rīt. Kad ziņojums tiks iesniegts, minētais gadījums tiks rūpīgi izvērtēts. Šobrīd ir pāragri izdarīt jebkādus secinājumus, ka letālu gadījumu ir izraisījusi vakcīna.  

ZVA informē, ka, uzsākot plašu vakcināciju, tai skaitā sociālās aprūpes centros, kā prioritārās grupas tiek vakcinēti gados vecāki cilvēki. Pirms vakcinācijas jebkura cilvēka veselības stāvoklis ir jānovērtē ārstam. Pacientiem ar ļoti smagu vispārējo veselības stāvokli ir rekomendēts izvērtēt nepieciešamību veikt vakcināciju

Jāņem vērā, ka vakcinācija pret Covid-19 nemazinās citu iemeslu izraisītu mirstību.

Līdz šim Eiropā nav apstiprināta neviena nāves gadījuma cēloņsaistība ar vakcīnu pret Covid-19.

ES atbildīgās iestādes rūpīgi izvērtē visus saņemtos ziņojumus par veselības traucējumiem pēc vakcinācijas, lai noskaidrotu iespējamo saistību ar vakcīnu. Ja būs nepieciešams, tiks veikas reglamentējošas darbības, lai sekmētu vakcīnas drošu lietošanu. 

Visi dati par vakcīnu pret Covid-19 lietošanu tiek nepārtraukti uzraudzīti un analizēti.

Jāatgādina, ka visām zālēm, tostarp vakcīnām, var būt blakusparādības. Ja novērotās blakusparādības rada bažas, jāsazinās ar savu ārstu. Ir iespējams ziņot par blakusparādībām Zāļu valsts aģentūrai. Ziņojumu var iesniegt elektroniski tīmekļvietnē www.zva.gov.lv > “Ziņot par zāļu blaknēm, negadījumiem ar ierīcēm un biovigilanci”.