Pārlekt uz galveno saturu

Zāļu valsts aģentūra ir uzsākusi pilotprojektu, kura ietvaros tiek veikta informācijas apkopošana par pieejamajiem zāļu atlikušajiem krājumiem lieltirgotavās

12.04.2019.

Ņemot vērā, ka zāļu pieejamības pārtraukumi kļūst arvien aktuālāka ar veselības aprūpi saistīta problēma, kas rada būtiskus riskus pacientu veselībai, Zāļu valsts aģentūra (turpmāk – Aģentūra) ir uzsākusi pilotprojektu, kura ietvaros tiek veikta informācijas vākšana un apkopošana par pieejamajiem zāļu atlikušajiem krājumiem lieltirgotavās.

 

Aģentūra pilotprojekta veidā ir izveidojusi lieltirgotavu zāļu atlikušo krājumu iegūšanas un apkopošanas sistēmu. Šobrīd pilotprojekta ietvaros vairākas lieltirgotavas jau Aģentūrai ik nedēļu sniedz elektronisku atskaiti par kompensējamo zāļu sarakstā (turpmāk – KZS) iekļauto zāļu atlikušajiem krājumiem to lieltirgotavās.

 

Atlikušo krājumu sistēmai pamazām tiek pievienotas arī citas lieltirgotavas, kā arī tiek apsvērta iespēja apstrādāt informāciju par visu Zāļu reģistru, ne tikai par KZS iekļautajām zālēm.

 

Aicinām farmaceitus šo sistēmu izmēģināt un sniegt atgriezenisko saiti gan par tās lietojamības ērtumu, gan saturu un nepieciešamajām izmaiņām, kas jums varētu sniegt atbalstu, lai veiksmīgāk nodrošinātu pacientiem nepārtrauktu zāļu pieejamību. Lūdzam izmantot e-pasta adresi info@zva.gov.lv.

 

Lai piekļūtu informācijas sistēmai klikšķiniet šeit.