Pārlekt uz galveno saturu

Zāļu patēriņš jūlijā

21.08.2020.

Šī gada jūlijā zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 3,58 milj. zāļu iepakojumu par 31,56 milj. eiro (bez PVN). Naudas izteiksmē tas ir par 1,4% vairāk nekā šī gada jūnijā un par 1,3% mazāk nekā 2019. gada jūlijā. Vispārēja tipa aptiekām jūlijā tika pārdoti 3,26 milj. zāļu iepakojumu 27,19 milj. eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas pārdotas 494 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistrā iekļautas zāles, sarakstu iespējams skatīt šeit (Excel fails), tai skaitā 249 kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas zāles, par 14,28 milj. eiro, kas ir par 10,3% mazāk nekā šī gada jūnijā.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu jūlijā bija  8,82 eiro, savukārt mediānas cena – 5,05 eiro bez PVN (Latvijas Zāļu reģistrā iekļautām zālēm – 4,96 eiro, nereģistrētām zālēm 13,33 eiro).

Zāļu ražotāji un to pārstāvji jūlijā zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 40 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 91 zālei. Par iemeslu cenu pieaugumam reģistrācijas apliecību īpašnieki galvenokārt minējuši iepirkuma cenas paaugstinājumu no ražotāja puses un izejmateriālu cenas sadārdzināšanos. Informāciju par konkrētiem produktiem, kam jūlijā cena samazināta vai palielināta, iespējams skatīt šeit (Excel fails).

Dati apkopoti no 88 licencētām zāļu lieltirgotavām, kas darbojās Latvijā.

Piezīme. Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā netika ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apjomiem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu.

Datu avots: Zāļu valsts aģentūrai iesniegtie ikmēneša zāļu realizācijas pārskati.