Pārlekt uz galveno saturu

Zāļu lieltirgotavu apgrozījums 2019. gadā

30.03.2020.

Zāļu valsts aģentūras apkopotie dati par lieltirgotavu darbību liecina, ka 2019. gadā zāļu lieltirgotavu kopējais apgrozījums* Latvijā un ārvalstīs bija 997,38 milj. eiro (bez PVN), kas salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu pieaudzis par 7%.

Zāļu lieltirgotavas turpināja kāpināt realizēto medikamentu apgrozījumu gan Latvijā, gan ārpus tās. Latvijā realizēto medikamentu apjoms pērn ir pieaudzis par 4% un veido 525,75 milj. eiro (bez PVN), datos ietverta informācija par Latvijā reģistrētiem medikamentiem. Savukārt ārpus Latvijas pārdoto medikamentu apjoms pieaudzis par 8% un sasniedzis 286,68 milj. eiro (bez PVN), datos ietverta informācija par Latvijā un citās valstīs reģistrētajiem medikamentiem.

 

2019. gadā pirmo vietu starp zāļu lieltirgotavām pēc medikamentu apgrozījuma Latvijā ir saglabājusi AS “RECIPE PLUS”, kas salīdzinājumā ar 2018. gadu medikamentu apgrozījumu Latvijā samazinājusi par 10%. Otro vietu saglabājusi SIA “TAMRO”, kas salīdzinājumā ar 2018. gadu medikamentu apgrozījumu Latvijā palielinājusi par 17%, aiz sevis atstājot SIA “MAGNUM MEDICAL”, kas salīdzinājumā ar 2018. gadu medikamentu apgrozījumu Latvijā palielinājusi par 10%.

 

Pēc medikamentu apgrozījuma ārpus Latvijas pirmo vietu 2019. gadā ir saglabājusi SIA “Novartis Baltics”, kas salīdzinājumā ar 2018. gadu medikamentu apgrozījumu ārpus Latvijas palielinājusi par 1%, jāņem vērā, ka lieltirgotavai Latvijā ir konsignācijas noliktava. Otro vietu saglabājusi SIA “TAMRO”, kas salīdzinājumā ar 2018. gadu medikamentu apgrozījumu ārpus Latvijas ir samazinājusi par 19%, bet trešajā vietā AS “RECIPE PLUS”, kuras medikamentu apgrozījums ārpus Latvijas pērn ir pieaudzis par 13%.

* Kopējo apgrozījumu veido medikamenti, medicīniskās ierīces, uztura bagātinātāji, higiēnas preces, kosmētiskie līdzekļi u.c. preces.

Datu avots: zāļu lieltirgotavu iesniegtie valsts statistikas pārskati.