Pārlekt uz galveno saturu

Zāļu lieltirgotavu apgrozījums 2018. gadā

01.03.2019.

Zāļu valsts aģentūras apkopotie dati par lieltirgotavu darbību liecina, ka 2018. gadā zāļu lieltirgotavu kopējais apgrozījums* Latvijā un ārvalstīs bija 931,54 milj. eiro (bez PVN), kas salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu pieaudzis par 10%.


Zāļu lieltirgotavas turpina kāpināt realizēto zāļu apgrozījumu gan Latvijā, gan ārpus tās. Latvijā realizēto zāļu apjoms pērn ir pieaudzis par 9% un veido 513,80 milj. eiro (bez PVN). Savukārt ārpus Latvijas pārdoto zāļu (gan Latvijā, gan ārvalstīs reģistrēto) apjoms  pieaudzis par 27% un sasniedzis 259,03 milj. eiro (bez PVN).

 

atvērtatvērt

2018. gadā tāpat kā iepriekšējā gadā lielākais zāļu apgrozījums Latvijā ir  saglabājies zāļu lieltirgotavai AS “Recipe Plus”, kas salīdzinājumā ar 2017.gadu pieaudzis par 7%. Savukārt SIA “Tamro” palielinājusi zāļu apgrozījumu Latvijā par 17%, bet SIA “Magnum Medical” – par 4%.

atvērt

 

Pēc zāļu (gan Latvijā, gan ārvalstīs reģistrēto) apgrozījuma ārpus Latvijas pirmo vietu 2018. gadā ieņem SIA “Novartis Baltics”, otro vietu SIA ”Tamro”, kas salīdzinājumā ar 2017. gadu zāļu apgrozījumu ārpus Latvijas ir palielinājusi par 22%, bet trešo vietu AS “Recipe Plus”, kuras zāļu apgrozījums ārpus Latvijas pērn pieaudzis par 6%.

 

* Kopējo apgrozījumu veido zāles, medicīniskās ierīces, uztura bagātinātāji, higiēnas preces, kosmētiskie līdzekļi u.c. preces.
Datu avots: zāļu lieltirgotavu iesniegtie valsts statistikas pārskati.