Pārlekt uz galveno saturu

Zāļu eksporta ierobežojumi: pēc risku izvērtēšanas izņemtas visas zāles no saraksta un atsaukti to iekļaušanas kritēriji

29.05.2020.

Ņemot vērā epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos un ar Covid-19 infekciju saslimušo skaita samazināšanos un izvērtējot zāļu pieejamības pārtraukumu riskus, Zāļu valsts aģentūra, šodien, 2020. gada 29. maijā, ir izņēmusi visas zāles no saraksta, kurā bija iekļautas ārkārtējā situācijā nepieciešamās, Latvijas tirgum paredzētās zāles, ko tika aizliegts eksportēt uz trešajām valstīm un izvest uz Eiropas Ekonomikas zonas valstīm, un atsaukusi zāļu iekļaušanas kritērijus.

Šis saraksts tika izveidots, pamatojoties uz veselības ministres I. Viņķeles 2020. gada 2. aprīlī izdoto rīkojumu Nr. 68 (stājas spēkā 2020. gada 3. aprīlī, turpmāk – Rīkojums Nr. 68) par zāļu eksporta un izvešanas ierobežošanu, kas ir saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojuma Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” 2.1 2. apakšpunktā noteiktām tiesībām un ļāva mazināt zāļu pieejamības pārtraukumu riskus ārkārtas situācijas apstākļos.

Ņemot vērā Pasaules Veselības organizācijas rekomendācijas Covid-19 ārstēšanai un veicot kopējo Latvijas zāļu pieejamības riska analīzi, Zāļu valsts aģentūra, pildot Rīkojumā Nr. 68 noteikto pienākumu, izveidoja un publicēja sarakstu ar ārkārtējā situācijā nepieciešamajām zālēm, kas bija pieejams Aģentūras tīmekļa vietnes sadaļā “Zāļu piegādes pārtraukumi un izvešanas ierobežojumi”. Minētajā vietnē var ziņot un saņemt informāciju par paziņotajiem  pieejamības pārtraukumiem.