Pārlekt uz galveno saturu

Šī gada 3. jūnijā spēkā stāsies grozījumi Ministru kabineta noteikumos par zāļu izplatīšanas un kvalitātes kontroles kārtību

02.06.2021.

Zāļu valsts aģentūra informē, ka rīt, 3. jūnijā, spēkā stāsies grozījumi Ministru kabineta noteikumos par zāļu izplatīšanas un kvalitātes kontroles kārtību1.

Grozījumi nosaka prasību atļaut arī pēc 2021. gada 30. jūnija vēl sešus mēnešus līdz pastāvīgu normu izstrādei attālinātu zāļu, tai skaitā recepšu zāļu un no valsts budžeta līdzekļiem kompensētu zāļu un medicīnisko ierīču, pasūtījumu, ko veic privātpersona, apstrādi un piegādes uz privātpersonas dzīvesvietu. Informācija par zāļu piegādi uz mājām un aktuālais zāļu piegādes nodrošinātāju – aptieku – saraksts ir publicēts Zāļu valsts aģentūras tīmekļvietnes sadaļā "Pacientiem un sabiedrībai".

Saskaņā ar grozījumiem ir atļauts arī pēc 2021. gada 30. jūnija sešus mēnešus zāļu vairumtirgotājiem izplatīt bez paralēlā importa vai paralēlās izplatīšanas atļaujas zāles Baltijas iepakojumā, kas paredzēts Igaunijas vai Lietuvas tirgum, ja tās Latvijā nav pieejamas, par izplatīšanu informējot zāļu reģistrācijas apliecības īpašnieku.


1 Ministru kabineta 2021.gada 27.maija noteikumi Nr. 326 “Grozījumi Ministru kabineta 2007. gada 26. jūnija noteikumos Nr. 416 "Zāļu izplatīšanas un kvalitātes kontroles kārtība"”