Pārlekt uz galveno saturu

Jautājumi un atbildes par zāļu starptautiskā nepatentētā nosaukuma izrakstīšanu no 2020. gada 1. aprīļa - noderīga informācija ārstniecības personām un farmaceitiem

14.02.2020.

Aicinām ārstniecības personas un farmaceitus noderīgu informāciju par zāļu starptautiskā nepatentētā nosaukuma (SNN) izrakstīšanu un zāļu izsniegšanu no 2020. gada 1. aprīļa lasīt informatīvā materiālā “Jautājumi un atbildes par SNN izrakstīšanu no 2020. gada 1. aprīļa” – lejuplādēt šeit (Word). Šis materiāls un speciāla sadaļa Zāļu valsts aģentūras tīmekļa vietnē “Veselības aprūpes speciālistiem un iestādēm > Zāles” (šeit), kas veltīta SNN izrakstīšanai, tiks arvien papildināta jau tuvākajā laikā, iekļaujot tajā atbildes arī uz Jūsu sūtītajiem un biežāk uzdotajiem jautājumiem. Sekojiet līdzi informācijai šajā tīmekļa vietnes speciālajā sadaļā!

 

Par jauno prasību SNN izrakstīšanai un zāļu izsniegšanai no šī gada 1. aprīļa:

No šī gada 1. aprīļa, izrakstot A saraksta zāles kompensācijas sistēmas ietvaros, lietojams zāļu SNN jeb aktīvās vielas nosaukums un aptiekā pacientam izsniedzamas lētākās līdzvērtīgas terapeitiskās efektivitātes zāles. Šādu prasību paredz Ministru kabineta noteikumi par kompensējamo zāļu un medicīnisko ierīču apmaksas kārtību [1],  un tās mērķis ir nodrošināt racionālu zāļu lietošanu un pacientu līdzmaksājuma samazināšanu gadījumos, kad līdzvērtīgu terapeitisko efektivitāti ir iespējams panākt ar zemākas cenas zālēm.

Saskaņā ar jauno prasību ārstniecības persona uz īpašās receptes (rozā krāsā) attiecīgajai diagnozei paredzēto kompensējamo zāļu SNN lieto vismaz 70 % gadījumu.

 

Informatīvais materiāls ir tapis, sadarbojoties Zāļu valsts aģentūrai, Veselības ministrijai, Nacionālajam veselības dienestam un Veselības inspekcijai.

Informatīvs e-pasts Jūsu jautājumiem un papildu informācijas nepieciešamības gadījumā: info@zva.gov.lv.