Pārlekt uz galveno saturu

Informatīva rokasgrāmata veselības aprūpes speciālistiem par biolīdzīgām zālēm ES latviešu valodā

30.10.2019.

Eiropas Zāļu aģentūra sadarbībā ar Eiropas Komisiju ir sagatavojusi informatīvu rokasgrāmatu  veselības aprūpes speciālistiem par līdzīgām bioloģiskām zālēm jeb biolīdzīgo zāļu lietošanas zinātnisko un normatīvā regulējuma pamatojumu. Informatīvā rokasgrāmata latviešu valodā ir pieejama Zāļu valsts aģentūras tīmekļa vietnes sadaļā “Veselības aprūpes speciālistiem un iestādēm > Zāles > Biolīdzīgas zāles”.


Bioloģiskas zāles

Bioloģiskās zāles satur aktīvās vielas, kas tiek iegūtas no bioloģiska avota, piemēram, dzīvām šūnām vai organismiem. Šīs zāles plaši izmanto klīniskajā praksē, un daudzos gadījumos tās ir neaizstājamas smagu un hronisku slimību, piemēram, diabēta, autoimūno slimību un vēža, ārstēšanā. Bioloģiskās zāles tiek reģistrētās Eiropas Zāļu aģentūrā.


Biolīdzīgas zāles

Biolīdzīgas zāles ir bioloģiskās zāles, kas būtiskajos aspektos ir līdzīgas jau apstiprinātām bioloģiskām zālēm (jeb "atsauces zālēm"). Biolīdzīgās zāles tiek apstiprinātas Eiropas Zāļu aģentūrā atbilstoši tādiem pašiem farmaceitiskās kvalitātes, drošuma un efektivitātes standartiem kā visas bioloģiskās zāles.


Vairāk informācijas par biolīdzīgām zālēm lasiet Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē (angļu valodā).