Pārlekt uz galveno saturu

EZA uzsāk vērtēšanu par RoActemra izmantošanu hospitalizētiem pieaugušajiem ar smagu Covid-19 gaitu

16.08.2021.

EZA sākusi vērtēt pretiekaisuma zāles RoActemra (tocilizumabs), lai paplašinātu to lietošanu, ietverot smagas gaitas Covid-19 ārstēšanu hospitalizētiem pieaugušiem pacientiem, kuri jau saņem ārstēšanu ar kortikosteroīdiem un kuriem nepieciešams papildu skābeklis vai mākslīga plaušu ventilācija (elpošanas atbalsts ar speciālu ierīci).
RoActemra tiek uzskatīts par potenciālu Covid-19 ārstēšanas līdzekli, jo šīs zāles spēj bloķēt interleikīna 6 (IL-6) darbību. IL-6 ir viela, ko cilvēka imūnā sistēma veido kā atbildes reakciju uz iekaisumu, kam ir būtiska nozīme Covid-19 norisē.

EZA cilvēkiem paredzēto zāļu komiteja (CHMP) paātrinātā kārtā izvērtēs kopā ar pieteikumu iesniegtos datus, tostarp rezultātus no četriem plašiem randomizētiem klīniskajiem pētījumiem par pacientiem, kuri hospitalizēti smaga Covid-19 dēļ, un pieņems lēmumu par indikāciju paplašināšanas apstiprināšanu. CHMP slēdziens kopā ar jebkādām prasībām attiecībā uz tālāku pētījumu veikšanu un papildu drošuma uzraudzību tiks pārsūtīti Eiropas Komisijai, kura pieņems juridiski saistošu gala lēmumu, kas būs piemērojams visās ES dalībvalstīs.

EZA informēs par vērtēšanas iznākumu, kas gaidāms līdz oktobra vidum, ja vien nebūs nepieciešama papildu informācija.
RoActemra pirmo reizi ES tika reģistrēts 2009. gadā. Plašāka informācija par šīm zālēm ir pieejama EZA interneta vietnē.