Pārlekt uz galveno saturu

Eiropas Zāļu aģentūra šodien rīko otro diskusiju par vakcīnu pret Covid-19 apstiprināšanu

08.01.2021.

Šodien,  8. janvārī, plkst. 14.00 Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) tiešsaistē rīkos jau otro diskusiju iedzīvotājiem, lai informētu par izstrādāto vakcīnu pret Covid-19 vērtēšanu un apstiprināšanu. Diskusiju tiešsaistē vienlaikus varēs vērot visi Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāji EZA tīmekļvietnē. Savukārt diskusijas darba kārtība pieejama šeit.


Diskusijas laikā tiks sniegta informācija par vakcīnu pret Covid-19 apstiprināšanu un lietošanu, sniegts skaidrojums par vakcīnas drošumu, kā arī ieskats Eiropas Komisijas un nacionālo institūciju darbā vakcīnu pieejamības nodrošināšanā.


EZA, sadarbojoties ar citām Eiropas valstu zāļu aģentūrām, ir intensīvi strādājusi, lai nodrošinātu tik ļoti nepieciešamās vakcīnas ES iedzīvotājiem, cik vien ātri tas ir iespējams, vienlaikus ievērojot tikpat stingras prasības vērtēšanai un apstiprināšanai kā visām vakcīnām.


Diskusijā piedalīsies EZA izpilddirektore Emera Kuka (Emer Cooke), izpilddirektores vietnieks Noels Vations (Noel Wathion), EZA Cilvēkiem paredzēto zāļu komitejas vadītājs Haralds Enzmans (Harald Enzmann), Drošuma komitejas vadītāja Sabīne Strausa (Sabine Straus), Eiropas Komisijas Ģenerāldirektorāta Sabiedrības veselības departamenta direktors Džons Raiens (John Ryan) un Eiropas zāļu aģentūru vadītāju tīkla (Heads of Medicines Agencies - HMA) pārstāvis Tomass Senderovics (Thomas Senderovitz).


Diskusija norisināsies angļu valodā.


Jau ziņots, ka pirmo vakcīnu pret Covid-19 "Comirnaty" izstrādājuši ražotāji “BioNTech” un “Pfizer” un tā ES reģistrēta 2020. gada 21. decembrī, bet šī gada 6. janvārī EZA ar nosacījumiem ieteica reģistrēt jau otro vakcīnu - "Covid-19 vakcīnu Moderna”, kuru jau tajā pašā dienā Eiropas Komisija apstiprināja jeb reģistrēja lietošanai visā ES. Tā paredzēta koronavīrusa infekcijas (Covid-19) novēršanai personām vecumā no 18 gadiem.


EZA pirmās diskusijas ieraksts 2020. gada 11. decembrī  ir pieejams šeit.