Pārlekt uz galveno saturu

AstraZeneca apstiprina atvesto Covid-19 vakcīnu izmantošanu

08.02.2021.

Uzņēmums “AstraZeneca” apstiprina, ka 7.februārī atvestās vakcīnas pret Covid-19 var nodot no loģistikas pakalpojuma sniedzēja noliktavas tālāk vakcinācijas pakalpojuma sniedzējiem. Tas apstiprina, ka pārvadāšanas temperatūras atkāpe nekādā veidā neietekmē vakcīnas kvalitāti.

Loģistikas pakalpojuma sniedzējs saplānos piegādes un sazināsies ar visiem plānotajiem vakcinācijas pakalpojumu sniedzējiem par piegādēm.

Vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji, kas atrodas Rīgā un tuvākos reģionus, saņems vakcīnas jau rīt. Tālākajos reģionus piegāde plānota līdz otrdienas vakaram vai trešdien. Tas būs atkarīgs no  vakcinācijas pakalpojumu sniedzēju iespējām pieņemt piegādes vēlu vakarā.

Zāļu valsts aģentūra jau informēja, ka svētdien, 7. februārī, Latvijā tika piegādāta pirmā AstraZeneca vakcīnu pret Covid-19 krava loģistikas pakalpojuma sniedzēja SIA “Vakcīna” noliktavās.

Saņemot vakcīnas, tika konstatēts, ka piegādātājs ir pieļāvis atkāpi no noteiktās procedūras - vakcīnu piegādes temperatūra ir bijusi par pusgrādu vēsāka nekā noteiktā +2 - +8 °C temperatūra. Lai pirms vakcīnu nodošanas tālāk pilnībā nodrošinātu vakcinācijas procesa kvalitāti, tika pieprasīts apstiprinājums no ražotāja “AstraZeneca”, ka šādai atkāpei nav ietekmes uz vakcīnu kvalitāti.

Ražotāja izvēlētais piegādātājs ir atbildīgs par pārvadāšanas procedūras ievērošanu, tostarp temperatūras režīma ievērošanu, līdz lieltirgotavai Latvijā.

Šajā piegādē saņemtas 7200 AstraZeneca vakcīnas devas, ar ko bija plānots vakcinēt mediķus, farmaceitus, kā arī uzsākt vakcinēt pirmos sociālo aprūpes centru darbiniekus un iemītniekus.