Pārlekt uz galveno saturu

Aicinām sniegt aptieku ieejas viduspunkta x un y koordinātas

27.09.2021.

Informācija vispārēja tipa aptieku licenču turētājiem un pretendentiem

 

Zāļu valsts aģentūra (turpmāk - Aģentūra) aicina komersantus iesniegumos par vispārēja tipa aptiekas vai tās  filiāles farmaceitiskās darbības vietas apstiprināšanu norādīt viduspunkta x un y koordinātas ieejai aptiekas apmeklētāju apkalpošanas telpā.

Sniegtā informācija ir nepieciešama, lai Aģentūra, izvērtējot komersantu pieteikumus par vispārēja tipa aptiekas (arī filiāles) atvēršanu vai pārvietošanu, var precīzi noteikt un operatīvi iegūt attālumu mērījumus (tai skaitā arī no Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras) no plānotās aptiekas vai aptiekas filiāles atrašanās vietas līdz tuvākajām vispārēja tipa aptiekām (vai aptiekas filiālēm).

Šī informācija arī nodrošinās, ka aptiekas vai aptiekas filiāles faktiskās atrašanās vieta Aģentūras uzturētajā Aptieku kartē, ir pietiekami precīzi attēlota un atbilst faktiskajai situācijai.

Ņemot vērā to, ka precīzs aptiekas, arī filiāles, ieejas apmeklētāju apkalpošanas telpā viduspunkts ir zināms tikai komersantiem, Aģentūra aicina komersantus veikt attiecīgā punkta x un y koordināšu noteikšanu un paziņošanu.

X un y  koordināšu iegūšana neradīs nozīmīgu papildu slogu komersantam, jo tās ir salīdzinoši viegli iegūstamas ar navigācijas vai citām plaši izmantotām viedierīcēm, izmantojot publiski un bez maksas pieejamas aplikācijas.

Piemērs ilustrācijai: ekrānšāviņš (attēli) par Zāļu valsts aģentūras adreses: Jersikas iela 15, Rīga, ieejas viduspunkta koordināšu pieraksta attēlošanu un attiecīgā punkta attēlošanu Aptieku kartē.

LKS 1992 Latvia TM sistēmā koordinātas: x 310637.909 ; y 508742.073. GCS LKS 1992 (DM) sistēmā koordinātas: platums - 56.939 ; garums - 24.144.

X un Y

Aptieka 2

Aģentūras ieskatā komersantiem papildu informācijas sniegšana par aptiekas ieejas viduspunkta koordinātām perspektīvā nodrošinās savlaicīgāku farmaceitiskās darbības vietas apstiprināšanas lēmumu pieņemšanu un atsevišķos (strīdus) gadījumos samazinās pašu komersantu izdevumus par attāluma mērījumu starp aptiekām veikšanu.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar Aģentūras Farmaceitiskās darbības uzņēmumu licencēšanas nodaļu: https://www.zva.gov.lv/lv/kontakti vai rakstot uz e-pastu info@zva.gov.lv.