Pārlekt uz galveno saturu

Aicinām lieltirgotavas piedalīties pilotprojektā par zāļu atlikušo krājumu informācijas apkopošanu

05.02.2019.

Informējam, ka Zāļu valsts aģentūra kopš pagājušā gada nogales izstrādā risinājumu informācijas par zāļu atlikušajiem krājumiem apkopošanai un uzturēšanai. Informācijas risinājuma mērķis ir efektīvāka un ātrāka datu ieguve par konkrētu zāļu pieejamību lieltirgotavās, tādējādi mazinot risku pacientam saņemt zāles novēloti.

Apkopotā informācija ir paredzēta vispārēja un slēgta tipa aptiekām un ārstniecības iestādēm. Sākotnēji tiks apstrādāta informācija par atlikušajiem krājumiem zālēm, kas ir iekļautas Kompensējamo zāļu sarakstā, norādot šo zāļu nosaukumu, aktīvo vielu, produkta numuru, kopējo pieejamo iepakojumu skaitu Latvijas zāļu lieltirgotavās un konkrētas lieltirgotavas, kurās zāles ir pieejamas.

Pilotprojekta ietvaros informāciju plānots atjaunot vienu reizi nedēļā. Analizējot riskus, tiks izvērtēta iespēja iekļaut norādi zālēm, kuru atlikušie krājumi, vadoties no risku analīzes, var būt nepietiekami Latvijas pacientu vajadzībām. 

Lai pārbaudītu sagatavoto risinājumu, aicinām Latvijas zāļu lieltirgotavas pievienoties zāļu atlikušo krājumu informācijas apkopošanas projektam un elektroniski iesniegt iknedēļas atlikušo krājumu datus.

Esam sagatavojuši datu iesniegšanas pamācību un lūdzam pieslēgšanos pieprasīt, sūtot e-pastu uz support@zva.gov.lv.