Pārlekt uz galveno saturu

Aicinām ārstniecības personas, farmaceitus un farmaceita asistentus iepazīties ar informatīvajiem materiāliem par zāļu SNN izrakstīšanu no šī gada 1. aprīļa

28.02.2020.

Ņemot vērā, ka no 1. aprīļa, izrakstot A saraksta  zāles kompensācijas sistēmas ietvaros, lietojams zāļu starptautiskais nepatentētais nosaukums (SNN) un aptiekā pacientam izsniedzamas lētākās līdzvērtīgas terapeitiskās efektivitātes zāles, Veselības ministrija (VM), Zāļu valsts aģentūra (ZVA), Nacionālais veselības dienests (NVD) un Veselības inspekcija (VI) ir izstrādājuši ārstiem un farmaceitiem paredzētus informatīvos un skaidrojošos materiālus par jauno SNN jeb aktīvās vielas izrakstīšanas kārtību un izsūtījuši tos ģimenes ārstiem, kā arī ārstu profesionālajām organizācijām un Latvijas Farmaceitu biedrībai.

Ārstiem un farmaceitiem informatīvo materiālu apjomā ietilpst:

 

Norādes par drukāto materiālu saņemšanu

Laikā no 4. līdz 16. martam slimnīcas, ģimenes ārsti, farmaceiti un farmaceita palīgi saņems arī drukātus materiālus:

  • ārstniecības personām, farmaceitiem un farmaceita asistentiem paredzētu bukletu par prasību zāļu SNN izrakstīšanai un izsniegšanai no šī gada 1. aprīļa;
  • infolapas pacientiem, ko izvietot prakses uzgaidāmajā telpā vai izsniegt pacientiem. Infolapas tiks nosūtītas arī krievu valodā, ko varēs izsniegt pēc pacienta pieprasījuma;
  • kampaņas plakātu, ko izvietot savā praksē un aptiekā.

 

Iedzīvotāju informēšanas kampaņa

No 16. marta līdz aprīļa sākumam par jauno zāļu SNN izrakstīšanas kārtību tiks uzsākta arī nacionāla mēroga iedzīvotāju informēšanas kampaņa, kuras laikā TV, radio, drukātajos un interneta medijos, kā arī uz vides reklāmas stendiem visā Latvijā tiks izvietota pacientiem noderīga informācija par valsts kompensējamo zāļu saņemšanas kārtību pēc 1. aprīļa. Tāpat iedzīvotājiem tiks izplatītas drukātas infolapas, ko viņi saņems aptiekās, slimnīcās un ģimenes ārstu praksēs.

Jautājumu gadījuma par kompensējamām zālēm, e-receptes izrakstīšanu un E-veselību aicinām sazināties pa e-pastu: info@vmnvd.gov.lv, bet par zāļu pieejamību – ar Zāļu valsts aģentūru info@zva.gov.lv.

Gadījumā, ja ģimenes ārsti vai farmaceiti savā praksē līdz 16. martam nav saņēmuši drukātus informatīvos materiālus, bet vēlas tos saņemt, viņi ir aicināti sazināties ar Zāļu valsts aģentūru, sūtot e-pastu uz info@zva.gov.lv.

 

SNN izrakstīšana

 

Informācija ir tapusi Eiropas Sociālā fonda projekta "Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi" (identifikācijas numurs 9.2.4.1/16/I/001) ietvaros".