Pārlekt uz galveno saturu

Par pretvēža līdzekļa docetaksela lietošanu saistībā ar neitropēniskā enterokolīta veidošanos

14.06.2017.
 

Par pretvēža līdzekļa docetaksela lietošanu saistībā ar neitropēniskā enterokolīta veidošanos

Eiropas Zāļu aģentūras (EMA) Farmakovigilances riska vērtēšanas komiteja (PRAC) ir secinājusi, ka nav pierādījumu tam, ka būtu mainījies zināmais neitropēniskā enterokolīta risks saistībā ar pretvēža līdzekļa docetaksela lietošanu. Neitropēnisks enterokolīts ir nopietna iekaisīga zarnu slimība, kas var attīstīties līdz pat 1 no 1000 vēža pacientu, kuri lieto šīs zāles.

Ņemot vērā par docetakselu pieejamos datus, komiteja 2017. gada jūnija sanāksmē secināja, ka nesen Francijā novēroto ziņojumu skaita pieaugumu saistībā ar šo slimību varētu būt veicinājusi veselības aprūpes speciālistu lielāka informētība par to. Ziņošanas biežums Eiropas Savienībā (ES) kopumā nenorāda uz neitropēniskā enterokolīta incidences pieaugumu.

Neitropēniskais enterokolīts joprojām ir docetaksela reta blakne, un tās rašanās joprojām tiks regulāri uzraudzīta un tiks vērtēta docetakselu saturošo zāļu periodiskās vērtēšanas ietvaros.

Ārstiem, kuri izraksta docetakselu, iesaka ievērot pašreizējā produktu informācijā sniegtās rekomendācijas, tostarp rekomendācijas par to, kā novērst un ārstēt neitropēniju (zemu balto asins šūnu skaitu), kas attīstās pacientiem ar šo slimību. Pacientiem ar visiem jautājumiem par ārstēšanu jāvēršas pie sava ārsta.

Docetaksels ir būtiska vēža ārstēšanas iespēja, un ir gūti pierādījumi, ka tas pagarina dzīvildzi pacientiem, tostarp pacientiem ar krūts, prostatas un plaušu vēzi.

Vairāk par šīm zālēm

Docetaksels ir zāles, kuras lieto tādu vēža veidu kā krūts vēža, nesīkšūnu plaušu vēža, prostatas vēža, kuņģa adenokarcinomas (kuņģa vēža veids) un galvas un kakla rajona vēža ārstēšanā. Tās reģistrētas Eiropas Savienībās 1995. gadā ar dažādiem tirdzniecības nosaukumiem.

Vairāk par šo procedūru

Docetaksela vērtēšana tika veikta saistībā ar drošuma signālu. Drošuma signāls ir informācija par jaunu vai nepilnīgi dokumentētu blakni, kuru, iespējams, izraisījušas zāles un kuras gadījumā nepieciešama tālāka izmeklēšana.

Vērtēšanu veica EMA Farmakovigilances riska vērtēšanas komiteja (PRAC), kas ir atbildīga par drošuma jautājumu vērtēšanu saistībā ar cilvēkiem paredzētajām zālēm.

Papildu informācija par PRAC veikto vērtēšanu ir pieejama EMA tīmekļa vietnē.