Pārlekt uz galveno saturu

9. aprīlī Rīgā notiks starptautisks informatīvs pasākums par veselības aprūpes tehnoloģiju novērtēšanu

08.04.2024.

Informējam, ka rīt, 9. aprīlī, plkst. 09.00–13.30 Eiropas Komisija sadarbībā ar Zāļu valsts aģentūru Rīgā rīkos reģionālo informatīvo pasākumu par veselības aprūpes tehnoloģiju novērtēšanas (HTA) Regulu ieinteresētajām pusēm.

Pasākumā aicinātas piedalīties pacientu biedrības, veselības aprūpes speciālisti, farmācijas industrijas pārstāvji un lēmumu pieņēmēji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas.

Informatīvajā pasākumā tiks apspriesti jautājumi, kas skar:

  • HTA Regulas galvenos elementus;
  • Regulas ieviešanas procesa izaicinājumus un iespējas;
  • Sadarbības partneru iesaisti Regulas realizācijā.

Informējam, ka, lai nodrošinātu iesaistīto pušu klātbūtni un sadarbību, Eiropas Komisija rīko informatīvus pasākumus par HTA Regulu vairākos Eiropas reģionos, un Rīgā rīkotais pasākuma būs viens no reģionāla mēroga pasākumiem, kuram ikviens interesents ir aicināts pieslēgties tiešsaistē.

Lai reģistrētos dalībai pasākumā tiešsaistē (attālināti), ikviens interesents ir aicints aizpildīt pieteikšanās anketu – pieejama šeit. Pasākums norisināsies angļu valodā.

 

Informācija par Regulu:

Zāļu valsts aģentūra informē, ka 2025. gada janvārī stāsies spēkā Eiropas parlamenta regula 2021/2282 par veselības aprūpes tehnoloģiju novērtēšanu jeb tā sauktā HTA regula. Regulā noteikts, ka turpmāk visām jaunajām zālēm paralēli to reģistrācijas procesam Eiropas Zāļu aģentūrā pakāpeniski tiks uzsākts arī kopīgā klīniskā novērtējuma process.

Plašāka informācija sabiedrībai par HTA Regulas procesiem ir atrodama Eiropas Komisijas tīmekļvietnē.