Pārlekt uz galveno saturu

Zāļu patēriņš martā

25.04.2021.

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka 2021. gada martā zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 4,10 milj. zāļu iepakojumu par 36,51 milj. eiro (bez PVN). Naudas izteiksmē tas ir par 19% vairāk nekā šī gada februārī un par 16% mazāk nekā 2020. gada martā. Vispārēja tipa aptiekām martā tika pārdoti 3,71 milj. zāļu iepakojumu 31,55 milj. eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas pārdotas 425 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistrā iekļautas zāles, sarakstu iespējams skatīt šeit (Excel fails), tai skaitā 220 kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas zāles, par 7,09 milj. eiro, kas ir par 25% vairāk nekā šī gada februārī.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu martā bija  8,90 eiro, savukārt mediānas cena – 5,31 eiro bez PVN (Latvijas Zāļu reģistrā iekļautām zālēm – 5,15 eiro, nereģistrētām zālēm – 15,00 eiro).

Zāļu ražotāji un to pārstāvji martā zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 30 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 23 zālēm. Par iemeslu cenu pieaugumam reģistrācijas apliecību īpašnieki galvenokārt minējuši ražošanas izmaksu paaugstinājumu un izlīdzinājumu cenās starp Baltijas valstīm. Informāciju par konkrētiem produktiem, kam martā cena samazināta vai palielināta, iespējams skatīt šeit (Excel fails).

Dati apkopoti no 88 licencētām zāļu lieltirgotavām, kas darbojās Latvijā.

Piezīme. Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā netika ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apjomiem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu.

Datu avots: Zāļu valsts aģentūrai iesniegtie ikmēneša zāļu realizācijas pārskati.