Pārlekt uz galveno saturu

Zāļu valsts aģentūra ievēlēta par Eiropas Zāļu aģentūru tīkla vadības grupas locekli

01.03.2019.

Zāļu valsts aģentūras direktors Svens Henkuzens no 2019. gada 20. līdz 22. februārim rīkotajā Eiropas nacionālo Zāļu aģentūru vadītāju sadarbības tīkla (Heads of Medicines Agencies jeb HMA) darba sanāksmes laikā, kas notika Rumānijas prezidentūra ES Padomē ietvaros, tika ievēlēts par HMA vadības grupas locekli.


HMA vadības grupa ir organizācijas pārvaldības struktūrvienība, kas koordinē un veicina HMA darbību, kā arī uzrauga HMA pastāvīgo sekretariātu. Tāpat vadības grupa ir kontaktpunkts jautājumos, kas var tikt virzīti izskatīšanai HMA.


Nacionālo Zāļu aģentūru vadītāju sadarbības tīkla misija ir veicināt efektīvas zāļu regulatīvās sistēmas darbību, nodrošinot visā Eiropā stingri noteiktas un vienādas prasības zāļu reģistrēšanai, izplatīšanai, kvalitātes kontrolei un drošuma uzraudzībai. Tā ietvaros Eiropas Ekonomikas zonas nacionālie Zāļu aģentūru vadītāji, Eiropas Zāļu aģentūras (EMA) un Eiropas Komisijas pārstāvji tiekas četras reizes gadā Eiropas Savienības Padomes prezidējošajā valstī, lai koordinētu rīcību un dalītos ar labo praksi attiecībā uz normatīvo aktu īstenošanu un vienoti risinātu kopīgus izaicinājumus.


Pašlaik spēkā ir HMA un EMA izstrādātā vienotā darbības stratēģija, kas nosaka sadarbības prioritātes un virzienus pieciem gadiem.  


Vairāk informācijas par HMA un tās darbību ir pieejams tās tīmekļa vietnē.