Pārlekt uz galveno saturu

K vitamīna saturošo zāļu iegādes iespējas Latvijā

06.08.2019.

Zāļu valsts aģentūra (Aģentūra) atgādina, ka kopš šī gada pavasara reģistrācijas apliecības īpašnieka lēmuma dēļ Latvijas Zāļu reģistrā vairs nav iekļautas un tirgū nav pieejamas  K vitamīnu (menadions, fitomenadions) saturošas zāles, līdz ar to informējam par  likumīgām šo zāļu iegādes iespējām.

Pacientam, kuram ārstniecības procesa nodrošināšanai nepieciešamas K vitamīnu saturošas zāles, ārsts var izrakstīt recepti Latvijā nereģistrētām, bet ārvalstīs reģistrētām un pieejamām zālēm, vai recepti aptiekā pagatavojamām zālēm.

Lai pacients varētu saņemt izrakstītās zāles, tam ar ārsta izrakstīto recepti ir jāvēršas aptiekā zāļu pasūtīšanai, precizējot paredzamo piegādes laiku un zāļu cenu.

Ņemot vērā to, ka K vitamīnu (fitomenadions) saturošas zāles atbilst Nacionālā veselības dienesta noteiktajam slimnīcās lietojamo zāļu sarakstam un kuras nepieciešamas no valsts budžeta apmaksāto stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai, Aģentūra citu atļauju starpā ir izsniegusi arī atļauju ar derīguma termiņu – 1 gads, kas ļauj plānot un savlaicīgi nodrošināt zāļu krājumus un nekavējoties piegādāt zāles ārstniecības iestādēm, slēgta tipa un vispārēja tipa aptiekām pēc pieprasījuma. Aģentūra nekavējoties izsniedz atļaujas pēc pamatota iesnieguma saņemšanas un normatīvajos aktos noteiktās informācijas izvērtēšanas.

Papildus informējam, ka kopējie K vitamīna krājumi Latvijas zāļu lieltirgotavās atbilst ierastajam pieprasījumam Latvijā un tās var tikt piegādātas jebkurā aptiekā Latvijas teritorijā pēc atbilstoša pieprasījuma saņemšanas. Ņemot vērā iepriekš minēto, aicinām aptiekas laikus pasūtīt zāļu lieltirgotavā vai nodrošināt krājumā K vitamīna (fitomenadions) saturošās zāles, lai pacientiem tās būtu pieejamas nekavējoties.

Informācija par nereģistrētu zāļu izplatīšanas kārtību zāļu lieltirgotavām pieejama šeit, veselības aprūpes speciālistiem un ārstniecības iestādēm – šeit.