Pārlekt uz galveno saturu

Zāļu lieltirgotavu apgrozījums pērn audzis par 7%

14.03.2024.

Zāļu valsts aģentūras apkopotie dati par lieltirgotavu darbību liecina, ka 2023. gadā zāļu lieltirgotavu kopējais apgrozījums* Latvijā un ārvalstīs bija 1 miljards 273,66 miljoni eiro (bez PVN), kas salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir pieaudzis par 7%.

Zāļu lieltirgotavas pērn turpināja kāpināt realizēto medikamentu apgrozījumu gan Latvijā, gan ārpus tās. 2023. gadā Latvijā realizēto medikamentu apjoms pieauga par 9%, sasniedzot 652,50 miljonus eiro (bez pievienotās vērtības nodokļa). Savukārt ārpus Latvijas pārdoto medikamentu apjoms pērn audzis par 1% un bija 367,24 miljoni eiro (bez pievienotās vērtības nodokļa).

2023. gadā pirmo vietu zāļu lieltirgotavu vidū pēc medikamentu apgrozījuma Latvijā ir saglabājusi AS “RECIPE PLUS”, kas salīdzinājumā ar 2022. gadu pērn medikamentu apgrozījumu Latvijā palielinājusi par 14%. Otro vietu saglabājusi SIA “TAMRO”, kas pērn medikamentu apgrozījumu Latvijā palielinājusi par 7%, aiz sevis atstājot SIA “MAGNUM MEDICAL”, kuras medikamentu apgrozījums Latvijā arī pērn bijis par 7% lielāks, salīdzinot ar 2022. gadu. Pērn desmit lielākās zāļu lieltirgotavas kopā veidoja 89% no Latvijā pārdoto medikamentu apgrozījuma.

Pēc medikamentu apgrozījuma ārpus Latvijas pirmo vietu 2023. gadā ir saglabājusi zāļu lieltirgotava SIA “Novartis Baltics”, kas salīdzinājumā ar 2022. gadu pērn apgrozījumu palielinājusi par 5%. Jāņem vērā, ka lieltirgotavai Latvijā ir konsignācijas noliktava. Otrajā vietā bija zāļu lieltirgotava SIA "TAMRO", kas salīdzinājumā ar 2022. gadu, pērn medikamentu apgrozījumu ārpus Latvijas ir palielinājusi par 9%, bet trešajā vietā - AS “RECIPE PLUS”, kurai   medikamentu apgrozījums ārpus Latvijas pērn samazinājies par 6%.


* Kopējo apgrozījumu veido medikamenti, medicīniskās ierīces, uztura bagātinātāji, higiēnas preces, kosmētiskie līdzekļi u.c. preces

** Iekļauti pārdošanas apjomi no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu

 

Datu avots: zāļu lieltirgotavu iesniegtie valsts statistikas pārskati.

Komersantu sniegtie realizācijas dati ir komercnoslēpums un līdz ar to uzskatāmi par ierobežotas pieejamības informāciju, pamatojoties uz Informācijas atklātības likuma 7. pantu un saskaņā ar Zāļu valsts aģentūras rīkojumu “Par ierobežotas pieejamības informāciju”.