Pārlekt uz galveno saturu

Ziņojiet par zāļu blaknēm un negadījumiem ar medicīniskām ierīcēm un sniedziet vigilances ziņojumus saistībā ar cilvēka asinīm, audiem, šūnām un orgāniem elektroniski

Aicinām veselības aprūpes speciālistus ziņot par zāļu blaknēm, negadījumiem ar medicīniskām ierīcēm un sniegt Zāļu valsts aģentūrai vigilances ziņojumus, Aģentūras tīmekļa vietnē www.zva.gov.lv klikšķinot uz banera “Ziņot par zāļu blaknēm, negadījumiem ar ierīcēm, biovigilanci”.

 

Ziņošana

 

  • Aicinām ziņot par zāļu blaknēm. Balstoties uz saņemtiem blakņu ziņojumiem, tiek atklāta jauna, pacienta ārstēšanai klīniski nozīmīga informācija, ar kuru tiek papildināti zāļu apraksti un lietošanas instrukcijas, kā arī noteikti zāļu riskmazināšanas pasākumi pacientu drošībai.
  • Ja Jūs pamanāt nepareizu medicīniskās ierīces darbību vai darbības pasliktināšanos, kas pacientam, lietotājam vai citai personai var vai varēja izraisīt nopietnus veselības traucējumus vai nāvi, aicinām 3 dienu laikā pēc negadījuma ziņot Aģentūrai tiešsaistē, aizpildot minētajā tīmekļa vietnes sadaļā esošo veidlapu.
  • Ārstniecības iestādēm, kas izmanto cilvēka asinis, asins komponentus, kā arī audus, šūnas un orgānus, saskaņā ar tiesību aktiem ir jāziņo Zāļu valsts aģentūrai par iespējamām nopietnām blaknēm un nopietniem nevēlamiem notikumiem. Informāciju par nevēlamiem notikumiem, kas var pakļaut briesmām donorus vai personas, kuras saņem asinis vai asins komponentus, orgānus, audus vai šūnas (recipientus), ārstniecības iestādes sniedz, tiklīdz tā ir kļuvusi zināma.

Pateicamies veselības aprūpes speciālistiem un ārstniecības iestādēm, kas sniegušas Aģentūrai vigilances ziņojumus!

Šis raksts atrodams šajā Cito! numurā: