Pārlekt uz galveno saturu

Latvijas Zāļu reģistrā – pieejama informācija par zāļu lietošanu sportā

26.11.2018.

Lai veicinātu sabiedrības informētību par sportā aizliegto vielu sastopamību Latvijā reģistrētās zālēs un ievērojot Starptautiskās konvencijas pret dopingu sportā 19. pantu, šī gada novembrī Zāļu valsts aģentūras (ZVA) un Latvijas Antidopinga biroja sadarbības rezultātā ZVA tīmekļa vietnē pieejamais Latvijas Zāļu reģistrs (turpmāk – Reģistrs) ir papildināts ar informāciju par zāļu lietošanu sportā. Lai šo informāciju aplūkotu, Reģistra paplašinātajā meklēšanas formā nepieciešams norādīt atlases parametru “informācija par lietošanu sportā”.  


Reģistrā meklējot zāles, tagad ikviens var noskaidrot, vai tās ir aizliegts vai atļauts lietot sportā un vai pastāv specifiski šo zāļu lietošanas nosacījumi sportā. Reģistrā ir norādīts, vai zāļu lietošana aizliegta sacensību laikā vai ārpus sacensībām. Tajā arī sniegta plašāka informācija par to lietošanas ierobežojumiem sportā. Piemēram, ir zāles, kuras sporta sacensībās drīkst lietot, ja tās ir pieejamas kā tabletes, bet nedrīkst lietot injekciju veidā. Dažām zālēm uzskaitīti sporta veidi, kuros tās ir aizliegts lietot.


Informācija par lietošanu sportā Reģistrā ir pieejama tām zālēm, kurās ir Starptautiskās konvencijas pret dopingu sportā 1. pielikumā “Aizliegtais saraksts” minētās vielas, un zālēm, kuras ievada ar metodēm, kas aizliegtas atbilstoši šim sarakstam.


Aktuālo informāciju Reģistram regulāri sniedz Latvijas Antidopinga birojs.


Reģistrā publicētā informācija par zāļu lietošanu sportā ir iekļauta informatīvos nolūkos, un tā ir pieejama tikai tām zālēm, kuras iespējams iegādāties Latvijā. Oficiālo Aizliegto vielu un metožu sarakstu uztur Pasaules Antidopinga aģentūra, un tas ir pieejams aģentūras tīmekļa vietnē angļu valodā.


Latvijas Zāļu reģistrā netiek publicēta informācija par uztura bagātinātājiem.