Pārlekt uz galveno saturu

Izmaiņas Latvijas Zāļu reģistrā – noskaidro references jeb lētākās kompensējamās zāles ar līdzvērtīgu iedarbību un zāļu piegādes atjaunošanas datumu

Latvijas Zāļu reģistra tiešsaistes meklētājā, kas ir pieejams, klikšķinot Zāļu valsts aģentūras tīmekļa vietnē uz banera “Zāļu reģistrs”, tagad ir ieviesta norāde “KZS R”, proti, references zāles jeb lētākās zāles ar vienādu iedarbību, kuras ir iekļautas Kompensējamo zāļu sarakstā (KZS).

Zāļu reģistrs

Tas nozīmē, ka Reģistrā tagad ikviens var noskaidrot lētāko KZS iekļauto medikamentu, kas ārstē konkrēto slimību.

Zāļu reģistra meklētājā arī ir iekļauta informācija par paredzamo zāļu piegādes atjaunošanas datumu gadījumos, ja pacientam nepieciešamās zāles uz laiku nav pieejamas Latvijā. Piemēram, zāles var nebūt īslaicīgi pieejamas uzņēmuma ražošanas sarežģījumu vai citu iemeslu dēļ. Šī piegādes atjaunošanas laika informācija Reģistra lietotājiem ir pieejama, novietojot peles kursoru uz sarkanā simbola “X”. Šādas informācijas sniegšana Zāļu valsts aģentūrai ir zāļu reģistrācijas apliecības īpašnieka pienākums, kas ir noteikts normatīvos aktos.

Zāļu reģistrs

Latvijas Zāļu reģistrs ir datubāze, kurā ir oficiāla un aktuāla informācija par Latvijā reģistrētām un izplatītām zālēm, ietverot arī Eiropā centralizēti reģistrētas zāles. Reģistrā ir atrodami arī zāļu apraksti un lietošanas instrukcijas, kā arī iespējams noskaidrot maksimāli pieļaujamo zāļu cenu aptiekā un izmantot plašu klāstu citu Reģistra funkciju.

Vairāk informācijas par zāļu kompensācijas kārtību lasiet Nacionālā veselības dienesta tīmekļa vietnē.

 

Šis raksts atrodams šajā Cito! numurā: