Pārlekt uz galveno saturu

Zāļu valsts aģentūra piedalās Valsts kancelejas rīkotajā pieredzes stāstu un inovāciju konferencē “Celmlauzis”

08.11.2019.

Šodien, 8. novembrī, Zāļu valsts aģentūras direktora vietnieks Jānis Zvejnieks prezentē Aģentūras iniciatīvu - zāļu lieltirgotavu datu apkopošanu un uzturēšanu ar biznesa analītikas rīkiem kā risinājumu zāļu pieejamības veicināšanai, piedaloties Valsts kancelejas rīkotās pieredzes stāstu un inovāciju konferencē “Celmlauzis”, kas notiek VEF Kvartāla Kamerzālē.

Konferences laikā valsts iestāžu augstākā līmeņa vadītāji dalās ar iedvesmojošiem, uzrunājošiem pieredzes stāstiem un projektiem, kas bijuši izaicinājums, jauninājums un nozīmīgi projekti dalībnieka pārstāvētās valsts iestādes attīstībā. Konferences mērķis ir iedvesmot citus valsts pārvaldes darbiniekus personīgai un kolektīvai attīstībai, kopīgi veidojot valsts pārvaldi par modernu, inovatīvu un uz radošiem risinājumiem vērstu darba vidi.

Jānis Zvejnieks: “Zāļu valsts aģentūras veiktais pilotprojekts ir apliecinājums tam, ka ir iespējams sākt maziem soļiem, un tas ir arī finansiālā ziņā gudrs lēmums, jo risinājums ir izstrādāts ar ļoti minimāliem līdzekļiem.

Šis biznesa analītikas rīks var tikt izmantots lēmumu pieņemšanā kā aptiekās un ārstniecības iestādēs, tā to var izmantot valsts iestādes, tai skaitā zāļu patēriņa plānošanā. Piemēram, atrast pacientam nepieciešamās zāles ātrāk, zinot, kurā lieltirgotavā zāles ir pieejamas.

Biznesa inteliģences rīki valsts pārvaldē ir noderīgi un, es pat teiktu - tie mūsdienās ir nepieciešamība, lai, ātri un efektīvi apstrādājot liela apjoma datus, rastu risinājumu tādai nozīmīgai vajadzībai kā zāļu pieejamība Latvijas pacientiem, jo tā kļūst arvien aktuālāka problēma veselības aprūpē, kas rada būtisku risku pacientu veselībai.”

 

Par risinājumu informācijas par zāļu atlikušajiem krājumiem lieltirgotavās apkopošanai

Zāļu valsts aģentūra šogad ir uzsākusi pilotprojektu, kura ietvaros tiek veikta informācijas vākšana un apkopošana par pieejamajiem atlikušajiem zāļu krājumiem lieltirgotavās. Aģentūra pilotprojekta veidā izveidojusi lieltirgotavu atlikušo zāļu krājumu iegūšanas un apkopošanas sistēmu. Sistēmas mērķis ir efektīvāka un ātrāka datu ieguve par konkrētu zāļu pieejamību lieltirgotavās.

Šobrīd pilotprojekta ietvaros lieltirgotavas sniedz elektronisku atskaiti par kompensējamo zāļu sarakstā (KZS) iekļauto zāļu atlikušajiem krājumiem un par vakcīnu atlikušajiem krājumiem to lieltirgotavās.  Tiek apsvērta arī iespēja apstrādāt informāciju par visām Latvijas Zāļu reģistrā esošajām, ne tikai par KZS iekļautajām zālēm. Apkopotā informācija paredzēta vispārēja un slēgta tipa aptiekām un ārstniecības iestādēm, sniedzot atbalstu veiksmīgāk nodrošināt pacientiem nepārtrauktu zāļu pieejamību.

Lai piekļūtu informācijas sistēmai klikšķiniet šeit.