Pārlekt uz galveno saturu

Turpmāk Aģentūra farmaceitiskās darbības komersantiem licences sagatavos un izsniegs elektroniskā formātā

26.07.2019.

Zāļu valsts aģentūra (Aģentūra) informē, ka no 2019.gada 1.augusta Aģentūra speciālās atļaujas (Licences) vispārēja un slēgta tipa aptiekas atvēršanai (darbībai), zāļu lieltirgotavas darbībai, zāļu ražošanai vai importēšanai un aktīvo farmaceitisko vielu ražošanai sagatavos un izsniegs elektroniskā formātā, parakstītas ar drošu elektronisko parakstu.

Dokumentu sagatavošana un izsniegšana elektroniski veicinās efektīvu un ātru informācijas apmaiņu, piemēram, Licences varēs nosūtīt vienlaicīgi ar elektroniski parakstīto lēmumu par Licences pārreģistrēšanu. Aģentūra aicina arī farmaceitiskās darbības komersantus dokumentus Licences saņemšanai Aģentūrā iesniegt elektroniski.

Atgādinām, ka šobrīd Aģentūra Licences sagatavo papīra formātā un izsniedz piecu darbdienu laikā pēc lēmuma par licences pārreģistrēšanu pieņemšanas, nosūtot tās pa pastu ierakstītā vēstulē uz attiecīgā Komersanta juridisko vai īpaši norādīto adresi.

Aģentūra informē, ka komersanti elektroniski parakstītu Licenci varēs izdrukāt un Licences izdruku izmantot papīra formātā tāpat kā iepriekš. Vienlaikus komersanti varēs saņemt arī Licenci papīra formātā (bez papildu samaksas) atbilstoši pieprasījumam - pavadvēstulē vai iesniegumā par licences pārreģistrēšanu nepieciešamības gadījumā norādot, ka vēlas licenci saņemt arī papīra formātā.

 

 

Papildu informācija:

Vēstule farmaceitiskās darbības komersantiem par aptieku licenču elektronisko formu.

Licences paraugs.