Pārlekt uz galveno saturu

Publiska noklausīšanās par hinolonu un fluorhinolonu antibiotikām – tiešraide šodien

13.06.2018.

Aicinām Eiropas Zāļu aģentūrā (EMA) organizēto publisko noklausīšanos par hinolonu un fluorhinolonu grupas antibiotikām vērot tiešraidē šodien, 13. jūnijā, plkst. 15.00 (pēc Latvijas laika).

Publisko noklausīšanos rīko EMA Farmakovigilances riska vērtēšanas komiteja (PRAC) hinolonu un fluorhinolonu antibiotiku vērtēšanas ietvaros, lai uzzinātu iesaistīto pušu pieredzi saistībā ar šo zāļu lietošanu un parakstīšanu un ņemtu to vērā, sniedzot PRAC rekomendācijas. Saite uz tiešsaistes translāciju ir atrodama šeit.

Perorālo, injicējamo un inhalējamo hinolonu un fluorhinolonu antibiotiku vērtēšanu PRAC sāka 2017. gada februārī, lai ilgtermiņā izvērtētu retās, bet nopietnās blaknes, kas galvenokārt skar muskuļaudus, locītavas un nervu sistēmu, turklāt dažos gadījumos var būt ilgstošas. Vērtēšanas laikā EMA novēroja pastiprinātu sabiedrības interesi par šo zāļu drošumu. Ņemot vērā šo interesi, PRAC izlēma rīkot publisku noklausīšanos, lai labāk izprastu sabiedrības uzskatus par riskiem, kas saistīti ar minētām antibiotikām, kā arī konkrētu zāļu drošuma pasākumu īstenošanu.

Šī būs jau otrā publiskā noklausīšanās zāļu drošuma vērtēšanas ietvaros, ko rīko EMA PRAC. Pirmā publiskā noklausīšanās notika 2017. gada septembrī, vērtējot valproātu saturošas zāles.