Pārlekt uz galveno saturu

Aicinām ārstniecības iestādes un slēgta tipa aptiekas piedalīties seminārā 20. decembrī par elektronisku zāļu lietošanas instrukciju izmantošanas pilotprojektu no nākamā gada 1. janvāra

10.12.2021.

Zāļu valsts aģentūrā (ZVA) aicina ārstniecības iestādes un slēgta tipa aptiekas, kā arī reģistrācijas apliecības īpašniekus un zāļu lieltirgotavu pārstāvjus piedalīties tiešsaistes seminārā šī gada 20. decembrī plkst. 9.00-10.00, lai iepazīstinātu ar pilotprojektu par elektronisku zāļu lietošanas instrukciju izmantošanu ārstniecības iestādēs.  Ikvienam semināra dalībniekam būs arī iespēja uzdot jautājumus, kuri ir saistīti ar šī pilotprojekta ieviešanu, kas notiks no 2022. gada 1. janvāra.

Plānots, ka pilotprojektā ietvertās zāles varēs izplatīt visās Baltijas valstīs bez papīra lietošanas instrukcijas, sākot no 2022. gada 1. janvāra. Pilotprojekts norisināsies divus gadus un zāļu saraksts var tikt papildināts atbilstoši iesniegumiem. Vairāk informācijas aicinām skatīt zemāk.

Semināra norises vieta: attālināti Microsoft Teams.

Svarīgi! 

Lūdzam pārliecinieties, ka Jums datorā vai telefonā ir instalēts Microsoft Teams, lai varētu pieslēgties šim semināram.   

Lai sniegtu informāciju par seminārā aplūkotajiem tematiem klientiem, kuri šo semināru neapmeklēs, tiks veikts audioieraksts. Šis audioieraksts var tikt publicēts.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar ZVA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāju Ditu Okmani, e-pasts, dita.okmane@zva.gov.lv, tālr. 25400181.

 

Informācija par pilotprojektu

Zāļu valsts aģentūra sadarbībā ar Lietuvas un Igaunijas zāļu aģentūrām īsteno pilotprojektu par elektronisku zāļu lietošanas instrukciju izmantošanu ārstniecības iestādēs.

Šī projekta mērķis ir izvērtēt, vai  elektronisko lietošanas instrukciju izmantošana nodrošina zāļu drošu lietošanu un vai to izmantošana varētu uzlabot ārstniecības iestādēs lietojamo zāļu pieejamību.

Projektā  paredzēts iekļaut zāles, kuras lietojamas tikai ārstniecības iestādēs un kuras drīkst ievadīt tikai veselības aprūpes speciālisti.

Projekta norises laikā ārstniecības iestādēs lietojamām zālēm iepakojumā nebūs pievienota drukāta lietošanas instrukcija, bet informācija par to lietošanu būs pieejama tikai elektroniski Zāļu valsts aģentūras tīmekļvietnē www.zva.gov.lv  esošajā Zāļu reģistrā.

Informācija par zālēm, kas piedalās šajā pilotprojektā pieejama šeit.

Savukārt biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par elektronisko zāļu lietošanas instrukciju pilotprojektu aplūkojami šeit.